Reklama

Marihuanowy szał firm, ale uwaga na wskaźnik "chciwości"

Duże firmy starają się zdobyć udziały w wartym ok. 150 mld dol. rynku produktów zawierających marihuanę - wynika z danych Standard & Poor's. Ich uwagę przyciągają zarówno przysmaki dla zwierząt jak i alkohol

Publikacja: 22.06.2019 11:43

Marihuanowy szał firm, ale uwaga na wskaźnik "chciwości"

Foto: Bloomberg

Firma cytuje dane Euromonitor International, według których rynek legalnej marihuany wzrośnie do 160 mld dol. w 2025 r. Standard & Poor's wskazuje na rosnący rynek legalnej marihuany w branżach ochrony zdrowia, alkoholowej, tytoniowej a nawet kosmetycznej. Agencja ratingowa przestrzega jednakże przed niestabilnością rynku  z uwagi na zmieniające się prawo.

Na rozwój rynku konopi wskazują dwie największe inwestycje w sektorze . Inwestycja Altrii, właściciela marki papierosów Philip Morris w Cronos Group oraz Constellation Brands, właściciela marki piwa Corona, który kupił udziały Canopy Growth.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Biznes
Technologiczna odporność Europy. Jakie korzyści niesie program STEP
Biznes
Chiny kontra USA, konsumpcja napędza PKB, wymiana handlowa UE z Rosją
Biznes
Kielce: jak co roku centrum światowej debaty o obronności
Biznes
PKO BP czy Orlen? Która spółka jest warta więcej?
Materiał Partnera
Sektor piwowarski: dobry pracodawca, solidny podatnik i partner rolnictwa
Reklama
Reklama