fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Właściciel Marlboro inwestuje w marihuanę

Bloomberg
Amerykański koncern tytoniowy Altria chce zainwestować w kanadyjskiego producenta marihuany - Cronos Group.

Amerykański holding tytoniowy Altria chce zainwestować 1,8 miliarda dolarów w kanadyjską firmę Cronos Group. Zwrot w kierunku rynku marihuany ma zrekompensować spadające zyski w tradycyjnym biznesie tytoniowym. Jej akcje spadły w tym roku o 25 proc. - informuje CNN Business.

To kolejna amerykańska spółka, która chce skorzystać na legalizacji marihuany w Kanadzie.

Constellation Brands, producent piwa Corona zainwestował jak dotąd rekordową sumę około 4 mld dolarów w Canopy Growth, jednego z wiodących kanadyjskich producentów marihuany.

Amerykańska prasa informuje, że o inwestycji w producentów marihuany myśli brytyjski koncern Imperial Brands, który chce zainwestować w brytyjską spółkę biotechnologiczną Oxford Cannabinoid Technologies, a Coca-Cola rozmawia z kanadyjskim Aurora Cannabis o wspólnym opracowaniu napoju zawierającego marihuanę. Coca-Cola zdementowała te informacje.

Kanada zalegalizowała w październiku tego roku hodowle i sprzedaż marihuany. Od tego czasu biznes wciąż rośnie. Także w USA coraz więcej stanów decyduje się na legalizację medycznej marihuany a nawet rekreacyjnego jej palenia. Według szacunków rynek marihuany jest wart w Stanach Zjednoczonych w tym roku już 11 mld dolarów, a do 2030 roku będzie wart około 75 mld. Kanadyjski Cronos jest wart obecnie 1,8 mld dolarów i jest czwartym pod względem wielkości producentem marihuany w Kanadzie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA