Złota moneta zwana "Double Eagle" (Podwójny Orzeł) została wybita przez mennicę Stanów Zjednoczonych w 1933 r. Dzięki aukcji w Sotheby's stał się najdroższą monetą na świecie, wyprzedzając srebrnego dolara "Flowing Hair" (Powiewające Włosy), wybitego w 1794 r., który został sprzedany na aukcji za 10 milionów dolarów w 2013 roku.

Przed aukcją monetę wyceniano na 10-15 mln dolarów.

Moneta została sprzedana przez projektanta obuwia i kolekcjonera Stuarta Weitzmana, który nabył ją w 2002 roku za rekordową wówczas cenę 7,6 miliona dolarów.

Wraz z monetą na aukcji wystawiono także dwa inne cenne przedmioty z kolekcji Weitzmana: znaczek z byłej kolonii brytyjskiej oraz arkusz amerykańskich znaczków pocztowych wydrukowanych z unikalnym błędem.

165-letnia jednocentowa Magenta, określana przez dom aukcyjny jako „najsłynniejszy i najcenniejszy znaczek świata" została sprzedana za 8,3 mln dolarów. Pochodzący z Gujany Brytyjskiej, obecnie znanej jako Gujana. Jest to prawdopodobnie ostatni zachowany znaczek tego rodzaju.

Natomiast Arkusz czterech znaczków, wydrukowanych z błędem, które nazwano „Inverted Jenny", czyli „Odwrócona Jenny" zostały sprzedane za 4,9 mln dolarów.

Łącznie „Trzy Skarby" Weitzmana osiągnęły 32 mln dolarów. Ich nowym właścicielem jest miliarder David Rubenstein, współzałożyciel i współprezes wykonawczy firmy private equity The Carlyle Group.