Reklama

Potężny przetarg. Polska cyberarmia zbroi się

Wojsko Polskie rozstrzygnęło właśnie wart ponad 100 mln zł przetarg na dostawę nowoczesnego sprzętu IT.

Aktualizacja: 28.07.2020 13:10 Publikacja: 28.07.2020 12:18

Potężny przetarg. Polska cyberarmia zbroi się

Foto: Adobe Stock

Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych (CZCSZ) zamówiło w sumie urządzenia od dziesięciu dostawców, a gama kupowanych urządzeń jest olbrzymia – od notebooków, stacji roboczych i monitorów 27, 30 i nawet 55-calowych, przez tablety, projektory i drukarki laserowe, po skanery i serwery.

W sumie CZCSZ, podległe bezpośrednio dyrektorowi Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, kupi łącznie niemal 5,5 tys. sztuk sprzętu i opcjonalnie ponad 3,2 tys. dodatkowych urządzeń. Dostawy zrealizować mają m.in. konsorcjum firm, któremu lideruje spółka Egida IT Solutions, a także Orange Polska, czy Techsource, Intaris, NTT System i Maxto ITS (te cztery ostatnie podmioty zajmą się np. dostawą notebooków).

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Biznes
Polski rynek start-upów ożyje? Potężny zastrzyk pieniędzy od PFR
Biznes
Ministerstwo Cyfryzacji o UKE: prezesa nie ma, upoważnienia zostały
Biznes
Banki a klimat, TikTok i polsko-ukraińska umowa dronowa
Biznes
Biotechnologiczne spółki z szansą na wzrosty
Biznes
Rząd zamawia druk Poradnika Bezpieczeństwa. Ile za to zapłacimy i kiedy do nas dotrze?
Reklama
Reklama