Joao Brás Jorge od trzydziestu lat jest związany z sektorem finansowym w Portugalii
i w Polsce. Przed przyjazdem do Polski przez pięć lat kierował Pionem Klientów Bankowości Detalicznej oraz koordynował aktywność Sieci Detalicznej Millennium bcp w Portugalii. Od 2006 roku jest członkiem Zarządu Banku Millennium S.A. w Polsce, a od 2013 roku Prezesem Zarządu tego Banku.

Wraz z prezesem powołany został nowy zarząd PPCC, składający się z przedstawicieli 11 wybranych firm członkowskich Izby, takich jak Jeronimo Martins Polska, Eurocash, Mota-Engil Central Europe, EDP-R, LPR, Parfois, Colep Polska, Bakoma, Domański Zakrzewski Palinka i Browary Łódzkie.

Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza od marca 2020 realizuje głównie działania wirtualne, ale już w drugim semestrze zamierza organizować także spotkania w lokalizacjach fizycznych, które powrócą w pełnym wymiarze w roku 2021. Będą to tradycyjne spotkania członkowskie, wydarzenia sektorowe promujące kulturę portugalską takie jak „Tydzień Portugalski”, warsztaty turystyczne, degustacje winiarskie, oraz misje biznesowe na kierunku Polska-Brazylia.