Debiut Tesli winduje fortunę Muska o kolejne miliardy

Elon Musk założyciel Tesla Inc. producenta aut elektrycznych w miniony piątek powiększył swój majątek o prawie 9 miliardów dolarów. Inwestorzy windowali cenę akcji tej spółki przed jej debiutem w indeksie Standard&Poor’s500.

Publikacja: 20.12.2020 15:55

Debiut Tesli winduje fortunę Muska o kolejne miliardy

Foto: Bloomberg

Fortuna Muska sięga 167,3 miliarda dolarów, wynika z rankingu Bloomberg Billionaires Index, a od początku 2020 roku wzrosła o 139,7 mld USD. Założyciel Amazona Jeff Bezos, lider rankingu bogaczy, ma w portfelu 187,3 mld USD.

Od początku stycznia tego roku kapitalizacja Tesli podskoczyła o 731 proc., a od listopada, kiedy ogłoszono, że firma ta wejdzie do S&P500, cena jej akcji wzrosła o 70 proc.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Biznes
Rekordowe wydatki Kremla na propagandę za granicą. Czy Polska jest od niej wolna?
Biznes
Polskie firmy nadrabiają dystans w cyfryzacji
Biznes
Rafako i Huta Częstochowa. Będą razem produkować dla wojska?
Materiał Promocyjny
Dlaczego Polacy boją się założenia firmy?
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Biznes
Ogromna inwestycja Microsoftu w Europie. Koncern składa obietnicę
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne