Wyposażenie i uruchomienie Doliny Noteci z Polanowa zajmie Łmeatowi około pół roku. Zamierza wydać na ten cel ok. 20 mln zł. Efekty przejęcia mają być widoczne już w przyszłym roku. — Zakładamy, że w 2011 roku uda się nam tylko dzięki niemu zwiększyć przychody o 100 mln zł — mówi Ryszard Smolarek, prezes Zakładów Mięsnych Łmeat z Łukowa. W kolejnym roku kupiony zakład powinien wypracować ok. 150 mln zł. W 2009 r. przychody Łmeatu powinny wynieść ok. 600 mln zł.

Szef Łmeatu nie zdradza, co jego firma będzie produkować w Dolinie Noteci. Wiadomo jedynie, że zamierza wejść w nowy, niszowy segment rynku mięsnego. W sprawie projektu rozmawia z firmą ze Stanów Zjednoczonych.

Tymczasem na sprzedaż wystawiony jest także majątek, w tym fabryka, Zakładów Mięsnych Płock w upadłości. Cena wywoławcza wynosi 15,2 mln zł. Zakładem nie są zainteresowane największe firmy mięsne w Polsce. Jak ustaliliśmy nie chcą kupić go Animex, Sokołów, PKM Duda ani Łmeat. Ten ostatni nabył od syndyka za ok. 500 tys. zł maszyny z płockiej firmy.