Reklama

Chiński rywal Starbucksa zwolnił prezeskę. Fałszowała wyniki

Luckin Coffee wyrzuciła prezeskę i dyrektora operacyjnego po odkryciu, że w firmie fałszowano wyniki sprzedaży. Nie zraża to klientów, którzy rzucili się na aplikację sieci kawiarni.

Aktualizacja: 13.05.2020 18:41 Publikacja: 13.05.2020 12:28

Jenny Zhiya Qian podczas debiutu Luckin Coffee na Wall Street w maju 2019 r.

Jenny Zhiya Qian podczas debiutu Luckin Coffee na Wall Street w maju 2019 r.

Foto: Bloomberg

Jenny Zhiya Qian, prezeska Luckin Coffee została w poniedziałek wyrzucona z pracy razem z dyrektorem operacyjnym Jian Lu. To dalszy ciąg afery ujawnionej na początku kwietnia, gdy zawieszono Lu po odkryciu, że fabrykował transakcje na około 310 mln dolarów. W efekcie obowiązki prezesa objął Jinyi Guo, dotychczasowy wiceprezes.

Luckin Coffee od maja 2019 roku jest obecna na amerykańskiej giełdzie. To sieć kawiarni, która na chińskim rynku konkuruje ze Starbucksem i wydawało się, że bardzo skutecznie kradnie udziały rynkowe amerykańskiemu gigantowi. Na koniec 2019 roku Luckin Coffee raportowało posiadanie 3680 punktów sprzedaży (wzrost o 200 proc. w stosunku do 2018 r.).

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Biznes
Hyundai w ogniu napięć USA–Korea Płd. Fabryka w Georgii opóźniona przez akcję służb
Biznes
Zakupy systemów antydronowych, kłopoty niemieckiego eksportu i decyzja EBC
Biznes
Prezes Totalizatora Sportowego: Jest silne lobby, które chce znieść monopol państwa
Biznes
Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem świata. Jest nowy król bogactwa
Biznes
Rosyjskie drony nad Polską, strategia rozwoju do 2035 i IPO Smyka
Reklama
Reklama