Obradujące dziś zwyczajne walne zgromadzenie Cyfrowego Polsatu dokonało zmian w składzie rady nadzorczej.

Przewodniczącym rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu na kolejną 5-letnią kadencję został Zygmunt Solorz, co oznacza, że miliarder po kilku latach wraca, by osobiście nadzorować grupę. Gdy w 2016 r. odchodził z rady tłumaczono, że „będzie się koncentrował na tworzeniu strategii oraz nadzorze nad ich wdrażaniem w grupie kontrolowanych przez siebie spółek". Co się zmieniło, że wraca? Tomasz Matwiejczuk, rzecznik miliardera nie komentuje.

Reprezentujący spółki Zygmunta Solorza, czyli największych akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu prawnik Jerzy Modrzejewski zaproponował na zgromadzeniu do rady osiem innych osób. A walne zgromadzenie – przy głosach przeciwko i wstrzymujących się, ale braku protestu do protokołu – powołało je do nadzorczego ciała.

Są istotne roszady. Za znamienny można uznać fakt, że nie będzie już w radzie Cyfrowego Polsatu zasiadał Aleksander Myszka. Wieloletni współpracownik Zygmunta Solorza pełnił tę funkcję od 2015 r. Wcześniej, wiele lat był prezesem Telewizji Polsat. Jak się dowiadujemy Aleksander Myszka pozostaje w grupie. Będzie nadal nadzorował Polsat i Polkomtel.

W radzie zabrakło miejsca także dla trzech innych osób, które w ostatnich latach pełniły funkcję nadzorców w Cyfrowym Polsacie. Są to Leszek Reksa, Robert Gwiazdowski i Paweł Ziółkowski.

Natomiast rada nadzorcza Cyfrowego Polsatu nowej kadencji składać się będzie z następujących osób. Marek Kapuściński, poprzednio przewodniczący rady teraz będzie zastępcą Zygmunta Solorza. W radzie pozostał także Józef Birka (od lat związany z grupą prawnik). Nadal będą w niej także Marek Grzybowski, Tomasz Szeląg i Piotr Żak, jeden z synów miliardera. Oprócz niego do rady wszedł także starszy syn Zygmunta Solorza, b. prezes Cyfrowego Polsatu – Tobias.

Zupełnie nowe osoby w radzie zaś są dwie. Po pierwsze to Jarosław Grzesiak, prawnik, założyciel kancelarii Greenberg Traurig o którego przejściu do grupy Zygmunta Solorza było ostatnio głośno. Po drugie do rady wszedł Alojzy Nowak, ekonomista, członek Narodowej Rady Rozwoju powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Nowak jest już związany z grupą miliardera: zasiada w radzie nadzorczej Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin.