Materiał promocyjny

Najświeższe dane dla rynku telewizorów, obejmujące I półrocze 2020 roku, jednoznacznie wskazują na mocną pozycję firmy Samsung – zarówno w naszym kraju, jak i w ujęciu globalnym. W tym okresie udział producenta w rynku telewizorów pod względem wartości stanowił 31,3 proc.

Pierwsze sześć miesięcy tego roku pokazało, że także Polacy najczęściej wybierają telewizory Samsung. Firma ma na naszym rynku ok. 25 proc. udziału ilościowego i ok. 32 proc. w ujęciu wartościowym.

Nie tylko chętnie kupujemy telewizory Samsung, ale także je rekomendujemy. Według badania ARC Rynek i Opinia, telewizor Samsung poleciłoby 67 proc. Polaków w wieku 18–65 lat. To efekt ciągłych innowacji, których celem jest zaspokojenie potrzeb widzów w szybko zmieniającym się świecie.

Wygrywa technologia QLED

Pierwsza połowa 2020 roku przyniosła także mocny wzrost popularności telewizorów QLED. Ten trend widać też w Polsce, gdzie sprzedaż telewizorów QLED była dwa i pół razy wyższa niż modeli z ekranami OLED.

Telewizory QLED cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ łączą szereg cech ważnych z punktu widzenia konsumentów – od nowinek technologicznych, poprzez design, aż po doświadczenia z codziennego użytkowania.

Nowoczesne rozwiązania i skokowa poprawa jakości obrazu sprawiają, że widzowie coraz chętniej wybierają ekrany z większą przekątną. Telewizory 55-calowe i większe odpowiadają już za ponad 81 proc. sprzedaży na dużych europejskich rynkach. Co ciekawe, aż 69 proc. nabywców nowych telewizorów po ich instalacji w domu żałuje, że nie wybrało większego ekranu. W Polsce takie przekonanie ma 57 proc. badanych, a w Wielkiej Brytanii jest to aż 80 proc. Dlatego dziś punkt ciężkości przesuwa się już w stronę ekranów 65-calowych.

8K – nowe doświadczenie

Wzrost popularności dużych ekranów postawił przed producentami dodatkowe wyzwanie. Jego ubocznym efektem jest bowiem to, że starsze filmy, a często także programy telewizyjne, nie wyglądają na nich najlepiej.

Odpowiedzią na to wyzwanie jest zaproponowana przez Samsung rozdzielczość 8K. Firma jako pierwszy producent wprowadziła ją do sprzedaży dwa lata temu. Efekt? Dziś rozdzielczość 8K i telewizor z ekranem 65 cali i większym to nierozerwalna para. Obecnie Samsung oferuje trzecią generację telewizorów 8K, która obejmuje dwa modele – Q950T i Q800T.

Sceptycy twierdzą, że nie ma filmów czy transmisji w rozdzielczości 8K, więc po co taki telewizor?

Po pierwsze właśnie po to, by starsze materiały na dużym ekranie nie były zbiorem pikseli. Od 2018 roku Samsung z powodzeniem rozwija zastosowaną w telewizorach QLED 8K technologię poprawy jakości obrazu, czyli Inteligentnego Skalowania, która bazuje na sztucznej inteligencji. Dzięki tej innowacji już ponad 100 tys. polskich widzów ogląda ulubione filmy w jakości możliwie bliskiej 8K lub 4K. Za wysoką jakość obrazu odpowiadają m.in. kropki kwantowe (Quantum Dot), dzięki którym telewizor oferuje 100-proc. natężenie kolorów, zawansowane Procesory Quantum oraz technologia Inteligentnego Skalowania do 4K lub 8K.

A po drugie – materiałów dostępnych w jakości 8K będzie coraz więcej. Są już kamery, pierwsze transmisje w 8K, jest też coraz więcej smartfonów, które nagrywają w tej rozdzielczości.

Obecnie Samsung ma w ofercie dwie linie telewizorów 8K. Niedługo na rynek wejdzie też kolejna. W tym roku zadebiutował model QLED Q800T dostępny z ekranami o rozdzielczości 65, 75 i 82 cale, wykorzystujący sztuczną inteligencję i potężny Procesor Quantum 8K, który analizuje obraz i dźwięk, pozwalając widzom odkryć zupełnie nowy wymiar rzeczywistości.

Dodatkowe funkcje i stylowy design

Ekrany 8K wyróżniają się nie tylko jakością obrazu i dźwięku, ale także wieloma funkcjami, takimi jak Ultra szeroki Kąt Widzenia, Filtr Antyrefleksyjny, Automatyczny Tryb Gry dla konsol i wiele innych.

Model QE75Q950T należy do trzeciej generacji telewizorów QLED 8K, które zwracają uwagę zarówno użytymi technologiami, jak i wzornictwem. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i Procesora Quantum 8K, wyświetlane materiały analizowane są w czasie rzeczywistym, sprawiając, ze każda scena jest niezwykle wyraźna, pełna nasyconych kolorów i szczegółów. Ponadto Funkcja Adaptacji Obrazu na bieżąco reaguje na panujące dookoła warunki oświetleniowe i automatycznie reguluje jasność ekranu, pozwalając cieszyć się perfekcyjnym obrazem.

Dopełnieniem atutów telewizora QLED 8K Q950T jest wysokiej klasy design. Ramka jest niemal niedostrzegalna, a 99 proc. powierzchni telewizora zajmuje Bezgraniczny Ekran.

Materiał promocyjny