Korona, która raper miał na sobie podczas ostatniej sesji zdjęciowej przed śmiercią, została sprzedana na pierwszej, historycznej aukcji pamiątek związanych z hip-hopem.

Notorious B.I.G. (Christopher George Latore Wallace) – uważany jest za jednego z najważniejszych artystów hip-hopowych wszech czasów. Muzyk został zastrzelony na ulicy 9 marca 1997 w Los Angeles, po imprezie promującej jego nadchodzący album.

Dom aukcyjny Sotheby's zdecydował się jako pierwszy na zorganizowanie aukcji pamiątek związanych z hip-hopem. Poza koroną na sprzedaż wystawiono m.in. także: 22 listy miłosne napisane przez 16-letniego Tupaca Shakura do ówczesnej dziewczyny Kathy Loy (sprzedane za 75600 dolarów), instalacja "The Wall of Boom" autorstwa DJ Ross One sprzedana za 113 tys. dolarów), a także wiele plakatów, zdjęć, biżuterii i akcesoriów a także ubrań i butów należących do znanych raperów z lat 80. i 90. - w tym dwie kurtki, które nosiły raperki z Salt'N'Pepa, które sprzedano za prawie 24 tys. dolarów oraz czerwony garnitur Dr. Dre za niemal 33 tys. dolarów.

W sumie na aukcję trafiło 120 pamiątek i większość została sprzedana.