Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 29.07.2015 21:21 Publikacja: 29.07.2015 21:00
KE ostrzegła w czerwcowym raporcie, że Polska i Węgry Mogą nie wypełnić celów w zakresie OZE na 2020 r., mimo że na razie szły zgodnie z planem
Foto: Rzeczpospolita
Powód to przejście z systemu wsparcia odnawialnych źródeł energii (OZE) zielonymi certyfikatami do modelu aukcji. Zmiana ma dotyczyć ekologicznych instalacji oddanych do użytku po Nowym Roku.
W praktyce oznacza to, że produkujące zielony prąd siłownie będą zabiegać o pomoc rządową na jego produkcję w organizowanym każdego roku przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki przetargu. Jednak 15-letni kontrakt na odkup energii wygrają tylko ci, którzy zaoferują najniższe koszty produkcji prądu w danej technologii.
Umowę kredytową na 3,7 mld zł podpisał z konsorcjum banków Światłowód Inwestycje, joint venture Orange Polska i...
Szczyt Unii Europejskiej kończy się bez porozumienia w sprawie nowych sankcji na Rosję. Biznes coraz mocniej dom...
Przy okazji szczytu NATO w Hadze oficjalnie potwierdzono, że wojska sojusznicze wzmocnią wschodnią flankę na pół...
Warszawa odnotowała rekordową liczbę odwiedzających. W ubiegłym roku stolicę Polski gościło niemal 21 milionów o...
Kurs akcji koncernu Nvidia przebił poziom ze styczniowego szczytu. Papiery tej spółki stały się rekordowo drogie...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas