Reklama

Naftohaz: mamy "zbliżenie stanowisk" z Gazpromem

Ukraińska państwowa spółka paliwowa Naftohaz ogłosiła, że w prowadzonych z rosyjskim Gazpromem rozmowach o nowych warunkach dostaw gazu dla Kijowa doszło do „istotnego zbliżenia stanowisk”.

Publikacja: 17.09.2015 07:25

Naftohaz: mamy "zbliżenie stanowisk" z Gazpromem

Foto: Bloomberg

Przedstawiciele dwóch koncernów spotkali się tego dnia w Wiedniu. Prezes Gazpromu Aleksiej Miller oświadczył, że jego firma wstrzyma się na dwa miesiące od stosowania wobec Ukrainy zasady „take or pay" (bierz albo płać), na co nalegała strona ukraińska.

„W trakcie dzisiejszych rozmów omówione zostały główne parametry nowego, trójstronnego (Ukraina, Rosja, UE) porozumienia. Zauważę, że strona rosyjska zaprezentowała konstruktywne podejście. Pozwoliło ono na zbliżenie stanowisk w szeregu zasadniczych kwestii" – oświadczył po rozmowach szef Naftohazu Ołeksandr Kobolew.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Biznes
Renault na czarnej liście Kremla. Symboliczny wpis
Biznes
Pekin zaostrza kontrolę eksportu metali ziem rzadkich, sprzedaż mieszkań rośnie
Biznes
Nadciąga KSeF. Większość firm deklaruje co najmniej częściową gotowość
Biznes
Kawa jak złoto – ceny nie zatrzymują się, sieci hamują OZE, RPP tnie stopy
Biznes
Sojusz AI w Europie? Polska, Czechy i Bułgaria walczą o wspólną przyszłość
Reklama
Reklama