- To największa od lat akwizycja zagraniczna zrealizowana przez polską firmę technologiczną w Niemczech i regionie DACH –podkreśla Grupa Pracuj w komunikacie informującym o zawarciu transakcji kupna Softgarden e-recruiting a konkretnie jej właściciela- spółki Spoonbill Holding GmbH.

Popołudniowy komunikat o przejęciu 100 proc. udziałów w softgarden wyjaśnił wcześniejszą informację Grupy Pracuj o zwarciu umowy o zawarciu umowy z bankami na kredyt terminowy do kwoty 400 milionów złotych.

Podpisana we wtorek umowa kupna softgarden przewiduje, że zamknięcie transakcji nastąpi do dnia 27 czerwca 2022 r. za kwotę 117,64 mln euro.

- Nasze doświadczenia w ekspansji zagranicznej pokazują, że kluczowe jest wejście we współpracę z lokalnym liderem, który ma dodatkowo sprawną i zaangażowaną kadrę zarządzającą. Softgarden spełnia oba te kryteria- podkreśla w komentarzu do komunikatu Przemysław Gacek, prezes i główny akcjonariusz Grupy Pracuj, wiodącej platformą technologicznej w branży HR w naszym regionie, z flagowym produktem- portalem Pracuj.pl.

Jak zaznacza Gacek, przejmowana spółka to jeden z największych graczy w Niemczech, działający także w innych krajach europejskich i notujący rokroczne wzrosty. - Inwestując w nową spółkę, z solidną bazą klientów, skutecznym zespołem zarządzającym i bardzo dobrymi wynikami operacyjnymi, wchodzimy natychmiast do pierwszej ligi w obszarze wsparcia innowacyjnej rekrutacji w Niemczech, z dużym potencjałem do dalszych wzrostów, a także do skalowania biznesu na inne rynki- dodaje prezes Grupy Pracuj. Po dołączeniu do polskiej grupy, Softgarden ma pozostać niezależną spółką. Model biznesowy firmy, jej oferta i zasady współpracy z klientami nie ulegną zmianie.