Reklama

Jest szansa na polskie produkty z grafenu

Mogą powstać niezwykłe kaloryfery i podgrzewane szyby do aut. Metodę przemysłowego wykorzystania grafenu opracowali naukowcy z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych. Prototyp jest gotowy do komercjalizacji.
Chociaż badania nad grafenem prowadzi u nas stosunkowo mała grupa osób, jesteśmy zauważalni na świec

Chociaż badania nad grafenem prowadzi u nas stosunkowo mała grupa osób, jesteśmy zauważalni na świecie – podkreśla dr inż. Włodzimierz Strupiński, kierujący zespołem naukowców w Instytucie Technologii Materiałów Elektronicznych

Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński

– Opracowaliśmy technologię powielania grafenu na szklanych powierzchniach. Uzyskany prototyp w rozmiarze kartki A4, z możliwością powiększenia do ćwierć metra kwadratowego, pozwala nam już teraz rozpocząć rozmowy z sektorem przemysłowym o wykorzystaniu innowacyjnego produktu do produkcji konkretnych wyrobów – twierdzi Tymoteusz Ciuk, naukowiec z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME).

Czas na rozmowy z przemysłem

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Czytaj bez ograniczeń RP.PL

Twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i ze świata.

Dostęp do treści RP.PL w serwisie i aplikacji:

- dostęp do wszystkich treści na serwisie RP.PL,
- Plus Minus – treści publicystyczno-reporterskie,
- 2 newslettery dla subskrybentów,
- w subskrypcji rocznej – dodatkowo magazyny Nauka i Historia
Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama