Reklama

Grupa Cyfrowy Polsat sprzedała infrastrukturę sieci Plus

Grupa Cyfrowy Polsat i Cellnex Telecom poinformowały dziś przed sesją na giełdzie, że sfinalizowały umowę wartą 1,6 mld euro (około 7,2 mld zł). Hiszpanie odkupili tym samym od grupy kontrolowanej przez Zygmunta Solorza 99,99 proc. udziałów w spółce Polkomtel Infrastruktura, posiadającej maszty i nadajniki sieci komórkowej Plus.

Publikacja: 09.07.2021 10:33

Grupa Cyfrowy Polsat sprzedała infrastrukturę sieci Plus

Foto: PAP/Jakub Kamiński

Polkomtel Infrastruktura obsługuje ok. 7 tys. wież i lokalizacji oraz ok. 37 tys. nośników radiowych obejmujących wszystkie pasma wykorzystywane przez 2G, 3G, 4G i 5G, ok. 11,3 tys. km szkieletowej sieci światłowodowej i sieci dosyłowej do wież oraz ogólnokrajową sieć mikrofalowych łączy radiowych.

Nie podano szczegółów umowy ważnych dla akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu. Czyli tego ile grupa będzie płacić w skali roku za korzystanie ze sprzedanej i rozbudowywanej w kolejnych latach sieci, ani w jaki sposób Polsat chce zagospodarować gotówkę uzyskaną za sieciowe aktywa.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Biznes
Sankcje na Rosję opóźnione, spór CDU–SPD i propozycja reparacji Prezydenta
Biznes
Co dalej z prezesem UKE? Zanosi się na bezkrólewie
Biznes
Antydronowa gorączka, porozumienie ws. TikToka i chińskie elektryki z UE
Biznes
Polska wstrzymuje eksport z Chin, PGZ z licencją na amunicję 155 mm
Biznes
Politechnika Warszawska sprzedaje technologie
Reklama
Reklama