Firma zamierza zadebiutować na Wall Street w lutym tego roku. Inwestorzy plotkują, że może nastąpić to w walentynki.

Przychody Bumble Holdings w 2019 r. wyniosły 488.9 mln dol. Za okres od stycznia 2020 do września 2020 r. przychody sięgnęły 376.6 mln dol. W tym samym czasie strata netto wyniosła 84.1 mln dol. Według szacunków Bloomberga kapitalizacja firmy kształtuje się między 6 a 8 mld dolarów.

Czytaj także: W Facebooku na randkę wyśle algorytm

Z należących do Bumble dwu aplikacji randkowych Bumble i Badoo korzysta miesięcznie 42 mln użytkowników, a 2,4 mln randkowiczów wykupuje wersje płatne.

Whitney Wolfe Herd, współtwórczyni Tindera, po oskarżeniach o molestowanie pod adresem kolegów opuściła firmę i w 2014 roku założyła własną aplikację randkową Bumble.

Obecnie Bumble to nie tylko randki ale i serwis Bumble Bizz dla osób, które chcą połączyć networking z biznesem i Bumble BFF dla tych, którzy szukają przyjaciół.

- Dzięki debiutowi skorzystamy z ogromnej szansy, jaką mamy przed sobą, aby uczynić randki lepszymi i bardziej sprawiedliwymi na całym świecie, nie tylko dla kobiet, ale także dla osób z całego spektrum płci - przekonuje Whitney Wolfe Herd. - Nasza długoterminowa strategia zakłada budowanie platformy pozwalającej ludziom poznawać innych bez względu na to, czego by nie szukali, bez względu na to, na jakim etapie życia lub w jakiej sytuacji są - dodała.