Inwestorzy wyprzedają dziś akcje producenta gier. Przed godz. 13 kurs spada o ponad 20 proc. do 2,12 zł. Uwagę zwraca bardzo duży obrót akcjami. Właściciela zmieniały już walory warte ponad 24 mln zł. Ta wyprzedaż jest reakcją na premierę gry „Sniper 3”, która jest największą produkcją w dotychczasowej historii spółki. Premiera była kilka razy przekładana. Ostatnio o trzy tygodnie.

Opinie recenzentów nie są dla spółki korzystne.

„Na portalu Meatcritic gra w wersji na PS4 ma średnią ocen krytyków na poziomie 58/100 (na bazie 5 ocen), na XOne i PC tytuł nie ma jeszcze czterech recenzji; żadna z platform nie ma jeszcze ocen graczy” – czytamy w porannym komentarzu Trigon DM. Analitycy przytaczają też dane, według których gra na Steam znajduje się na trzecim miejscu globalnych bestsellerów i ma 67 komentarzy, z czego 54 (81 proc.) pozytywnych i 13 (19 proc.) negatywnych .

Eksperci z którymi rozmawialiśmy podkreślają też, że dodatkowo jednym z głównych zarzutów jest słaba strona techniczna, zła optymalizacja, dużo błędów - czyli to, co spółka stawiała sobie za główny cel do poprawy przekładając premierę ostatnie dwa razy.

- Słabe recenzje i oceny użytkowników mają wpływ na sprzedaż gry, szczególnie w dłuższym terminie - podkreślają eksperci.