Reklama
Rozwiń
Reklama

Załoga Volkswagena chce zwiększyć produkcję

Główny przedstawiciel załogi Volkswagena wezwał radę nadzorczą do uruchomienia w Niemczech produkcji nowego modelu, aby zwiększyć wykorzystanie mocy i dotrzymać zakładanej wydajności.

Aktualizacja: 11.08.2017 17:13 Publikacja: 11.08.2017 16:55

Załoga Volkswagena chce zwiększyć produkcję

Foto: Bloomberg

Najważniejszy związek zawodowy w grupie jest zaniepokojony faktem zmniejszenia w I półroczu o 3,8 proc. produkcji grupy w Niemczech z powodu spadku popytu na modele Golf i Passat, co mogłoby skłonić dyrekcję do dalszego cięcia kosztów na krajowym rynku. W listopadzie największa grupa samochodowa w Europie uzgodniła ze związkami zawodowymi likwidację w głównej marce 30 tys. miejsc pracy, aby do 2020 r. oszczędzać 3,7 mld euro rocznie. Ogłoszony wtedy plan preferuje odchodzenie dobrowolne z przyczyn naturalnych, obniżenie kosztów prac badawczo-rozwojowych i procedur administracyjnych.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
Miało być bezpiecznie, będzie oszczędnie. Rząd majstruje przy cyberbezpieczeństwie
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Biznes
Google inwestuje w Niemczech. Dobra wiadomość dla niemieckiego rządu
Biznes
Nowy cel klimatyczny UE, obniżka stóp i kłopoty handlu
Biznes
Rosyjski kosmodrom odcięty od zasilania. Zdumiewający powód
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Biznes
Dziurawa specustawa, ekspansja Rheinmetallu i miliard dla Elona Musk
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama