Ergis zanotował w I półroczu 373,5 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Był to wynik o 6,6 proc. lepszy od zanotowanego w tym samym czasie ubiegłego roku. Mocniej bo o 15,5 proc. wzrósł czysty zarobek. W efekcie wyniósł 15,8 mln zł. Opublikowane wyniki tylko nieznacznie różniły się od wstępnych danych za I półrocze opublikowanych przez firmę w połowie lipca.

Wzrost rentowności największego w Europie Środkowo-Wschodniej przetwórcy tworzyw to przede wszystkim rezultat mocnego zwiększenia sprzedaży innowacyjnej folii stretch nanoErgis. Do poprawy wyników przyczyniły się także rozwój sprzedaży twardych folii opakowaniowych oraz miękkich folii z PVC. Co ważne, wyniki udało się poprawić pomimo wzrostu kosztów wynagrodzeń oraz surowców i energii. Grupa w podobnym stopniu zwiększyła sprzedaż krajową i eksportową.

Kolejne kwartały powinny przynieść grupie Ergis dalszy wzrost wyników, gdyż firma konsekwentnie wdraża nowe produkty i technologie. W lipcu uruchomiono w zakładzie w Oławie nową linię do produkcji folii nanoErgis. Koszt inwestycji wyniósł około 30 mln zł. Dzięki niej grupa zwiększyła moce wytwórcze o około 18 tys. ton rocznie. Dotychczasowe zdolności produkcyjne sięgały w tym segmencie 45 tys. ton.

Ponadto rozpoczęto inwestycję w nową linię do produkcji folii i laminatów z PET w MKF-Ergis w Berlinie. Ma ona powstać kosztem około 4 mln euro. Nowa linia w niemieckim zakładzie docelowo zastąpi jedną z dwóch linii obecnie tam funkcjonujących. Dzięki niej łączne moce produkcyjne MKF-Ergis wzrosną o 30 proc. Nowa linia ma być uruchomiona w I kwartale przyszłego roku.