Spółka deklaruje, że skupi się na budowaniu zespołu i kompetencji, które umożliwią jej zarówno tworzenie rozwiązań opartych o tę nowatorską technologię, jak również prowadzenie działalności consultingowej oraz przeprowadzanie koinwestycji z siecią aniołów biznesu.

SYNERGA.fund ma rozpocząć nowy projekt od zbudowania centrum kompetencji i edukacji w zakresie blockchain. Równolegle powstaną także prototypy pierwszych technologii takich jak algorytmy zdecentralizowanego zarządzania procesami DPM (Decentralised Process Management), które spółka zastosuje w projekcie Synerga.UBC (Unlimited Blockchain Corporation), uruchamiając w ten sposób platformę i swój autorski Security Token Synerga.

SYNERGA.fund S.A. chce też wytworzyć proste systemy tzw. około-blockchainowe, m.in. narzędzie do rozliczania podatkowego dla osób i firm uzyskujących dochód z transakcji na kryptowalutach. Bartosz Cywiński, prezes spółki, uważa, że wejście w nowy obszar biznesowy przełoży się na wysoki wzrost jej wartości w długoterminowym horyzoncie. - Zaraz obok sztucznej inteligencji, autonomicznych samochodów i robotyki, technologia blockchain będzie w najbliższych latach jedną z tych, które wprowadzą znaczne zmiany w naszym życiu codziennym i biznesie. Zanim jednak to nastąpi wymaga ona działań, które wesprą jej rozwój, adaptacje i utorują drogę do użytkownika końcowego - przekonuje.

UBC to model wytworzenia zdecentralizowanej, autonomicznej i anonimowej struktury do prowadzenia działalności gospodarczej. Jej silnikiem będą wypracowane wcześniej algorytmy DPM. Celem spółki jest wykreowanie sektora UBC, który funkcjonuje podobnie do sektora prawa handlowego, lecz według cyfrowo zapisanych zasad (autoregulacji). Twórcy projektów będą mogli sięgać po kapitał zdecentralizowany przez ustrukturyzowane ICOs. Pierwszy prototyp UBC (Synerga.ubc) powinien zostać zakończony w trzecim kwartale br.

Na NewConnect przybywa firm, które stawiają na blockchain. W styczniu 2018 r. spółka Novina ASI założyła podmiot pod nazwą Blockchain Technology, który ma się koncentrować na inwestycjach wykorzystujących technologię blockchain. - Pierwszym projektem przygotowywanym przez Blockchain Technology jest inwestycja w Crypto Mining. Działalność spółki finansowana będzie poprzez pożyczki od Novina ASI - podawał wówczas emitent.

Z początkiem roku plany zaangażowania w blockchain ogłosiły również Erne Ventures oraz Devoran.