Kurs CD Projektu we wtorek po południu zyskuje ponad 6 proc. Przebił psychologiczny poziom 200 zł i obecnie ma wartość 206 zł. Zwyżce towarzyszy wzmożony obrót. Jego wartość od rana przekroczyła już 200 mln zł. To dziś najwyższy obrót na GPW.

Wzrost notowań polskiego studia może mieć związek z doniesieniami płynącymi z amerykańskiego rynku, dotyczącymi dużego przejęcia. Zagraniczne media podają, że koncern Microsoft przymierza się do kupna grupy Activision Blizzard za prawie 69 mld dolarów.

Activision Blizzard jest wydawcą takich znanych gier, jak “Call of Duty”, “World of Warcraft” czy „Diablo”. Sesja na giełdzie za oceanem jeszcze nie ruszyła, ale w handlu przedsesyjnym notowania Activision Blizzard zyskują już ponad 35 proc. Kapitalizacja amerykańskiej spółki sięga 51 mld USD.

Z kolei CD Projekt jest największym studiem na warszawskiej giełdzie. Jego wycena obecnie sięga 21 mld zł. Flagowymi produktami studia są gry „Wiedźmin” i „Cyberpunk”. CD Projekt jest wskazywany przez część rynku jako podmiot, który może być celem przejęcia przez dużego branżowego gracza, ale zarząd polskiego studia konsekwentnie powtarza, że spółka inwestora nie szuka i że chce zachować niezależność. W statucie CD Projektu od kilku lat są zapisy chroniące przed wrogim przejęciem.

Czytaj więcej

Microsoft przejmuje giganta gier za 69 mld dolarów