Elon Musk tym samym odniósł się do mającej się wkrótce ukazać nowej książki "Power Play: Tesla, Elon Musk and the Bet of the Century", której autorem jest Tim Higgins, reporter Wall Street Journal. Według autora książki  prezes  Apple Tim Cook zadzwonił do Muska w 2016 roku w sprawie przejęcia Tesli. Tim Higgins twierdzi, że rozmowy o fuzji zakończyły się, gdy Musk powiedział Cookowi, że chciałby zastąpić go jako prezesa Apple w ramach umowy.

"Cook i ja nigdy ze sobą nie rozmawialiśmy"  - napisał Musk na Twitterze. "Był taki moment, w którym poprosiłem o spotkanie z nim, aby porozmawiać o kupnie Tesli przez Apple, ale nie proponowałem żadnych warunków nabycia" - dodał prezes Tesli.  W latach 2017 i 2018 Tesla walczyła o zwiększenie produkcji swojego sedana Model 3, a Elon Musk poinformował wówczas inwestorów, że firma pogrążona jest w „produkcyjnym piekle".

Również prezes Apple Tim Cook zaprzeczył, jakoby rozmawiał z Elonem Muskiem o przejęciu Tesli. - Nigdy nie rozmawiałem z Elonem, choć mam wielki podziw i szacunek dla firmy, którą zbudował.

Według nieoficjalnych informacji Apple przygotowuje się do produkcji własnego samochodu.