Choć strony nie podały wartości oferty, to jest ona na pewno liczona w setkach milionów euro. Doradzająca przy transakcji firma Deloitte prowadzi rozmowy z kolejną amerykańską grupą KPS Capital Partners, która jest gotowa według nieoficjalnych informacji wyłożyć 846 mln euro. Wedgwood, który w tym roku miał świętować 250. rocznicę powstania, w grudniu zwrócił się do władz z wnioskiem o ochronę przed wierzycielami. Długi Waterford Wedgwood wynoszą 450 mln euro.

Zaopatrująca dwory królewskie i setki sklepów na całym świecie firma została wystawiona na sprzedaż, a 60 proc. jej akcji kontroluje Anthony O’Reilly, irlandzki arystokrata i magnat medialny. Do spółki Wedgwood należą jeszcze takie marki jak Rosenthal czy Royal Doulton. Grupa zatrudnia 7,7 tys. pracowników. Jak podała Agencja Reutera, Rosenthal może zostać sprzedany oddzielnie.

W irlandzkich fabrykach, m.in. w Kibarry, już protestują pracownicy – 200 z nich nie opuszcza zakładów. – 480 osób może zostać zwolnionych – stwierdził David Carson z Deloitte.