Najnowszy produkt CD Projektu, spółki zależnej Optimusa, który trafił na sklepowe półki 17 maja (w wersji na komputery PC) sprzedaje się bardzo dobrze. Jak informuje na swoich stronach internetowych serwis VGChartz, monitorujący światowy rynek gier komputerowych, w tygodniu kończącym się 21 maja, „Wiedźmina 2" kupiło na całym świecie 212 tys. klientów. 167 tys. pochodziło z Europy i Azji a reszta z Ameryki Północnej i Południowej. Polska gra była zatem najlepiej sprzedającym się tytułem w wersji na PC w Europie i Azji. W tym okresie, w tym regionie, sprzedało się 263 tys. gier na PC. To oznacza, że „Wiedźmin 2" miał aż 63,5-proc. udział w torcie.

Produkt CD Projektu był również najlepiej sprzedającą się grą PC w obu Amerykach. Klienci zza wielkiej wody kupili w tym czasie 129,5 tys. gier na PC. Co trzeci z nich wybrał „Wiedźmina 2".

Polski produkt jest bardzo wysoko w rankingach najchętniej kupowanych tytułów w największych sklepach internetowych. W Amazon.com zajmuje piąte miejsce w rankingu gier na PC. W niemieckiej wersji Amazon.com jest drugim najpopularniejszym tytułem bez podziału na nośniki. Na Steam, największej na świecie platformie z grami komputerowymi w postaci cyfrowej, zajmuje czwartą pozycję.

Optimus przygotował na premierę 1 mln kopii gry z czego 0,1 mln były to egzemplarze w wersji cyfrowej (do ściągnięcia przez internet.).

Papiery Optimusa kosztują obecnie po 8,48 zł czyli niespełna 1 proc. więcej niż w czwartek.