Z danych zaprezentowanych przez organizację Visit Britain wynika, że aż 750 tys. osób, spośród łącznej liczby turystów, którzy odwiedzili Wielką Brytanię w ubiegłym roku (według Światowej Organizacji Turystyki było to ponad 28 mln osób), wybrało się na stadion, by obejrzeć mecz piłkarski. Wydali na ten cel w sumie 595 mln funtów, co daje kwotę 776 funtów na jednego kibica.
Największą popularnością wśród fanów z zagranicy cieszyły się stadiony Manchesteru United, Liverpoolu, Manchesteru City, Chelsea i Tottenhamu Hotspur. Wiele osób odwiedziło również stadion Wembley.
Najwięcej turystów-kibiców przybyło z Irlandii, Norwegii i Stanów Zjednoczonych. W dalszej kolejności znalazły się: Niemcy, Holandia, Japonia, Chiny, Australia i Zjednoczone Emiraty Arabskie.
- Jak widać, nie tylko najlepsi na świecie zawodnicy chcą występować w Wielkiej Brytanii; podążają za nimi również ich kibice, by poczuć atmosferę meczu – skomentowała Patricia Yates z Visit Britain.