Reklama
Rozwiń
Reklama

Notre Dame: Bogaci Francuzi chcą finansować odbudowę

Bernard Arnault, prezes produkującej dobra luksusowe grupy LVMH (do której należą takie marki, jak Louis Vuitton, Moët & Chandon czy Dior) zadeklarował, że wraz ze swoją rodziną wpłaci 200 mln euro na fundusz odbudowy katedry Notre Dame. Wcześniej, jego biznesowy rywal, François-Henri Pinault, prezes grupy Kering (do której należą m.in. marki Gucci oraz Yves Saint Laurent) zapowiedział, że wpłaci 100 mln euro na odbudowę katedry.

Aktualizacja: 16.04.2019 14:02 Publikacja: 16.04.2019 13:54

Notre Dame: Bogaci Francuzi chcą finansować odbudowę

Foto: AFP

– Ta tragedia uderza we wszystkich Francuzów, a także we wszystkich ludzi przywiązanych do wartości duchowych. Mierząc się z tą tragedią, każdy chce wrócić życie klejnotowi naszego dziedzictwa, tak szybko jak to możliwe – stwierdził Pinault.

Patrick Pouyanne, prezes koncernu naftowego Total, zapowiedział zaś, że jego firma przekaże na odbudowę katedry 100 mln euro.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
Za mało kobiet w zarządach, kryzys ofert IT w UE, Trump znosi cła na żywność
Biznes
Tak Unia Europejska pomaga Putinowi. Polska niechlubnym liderem
Biznes
Miliardy dla startupów, UE uderza w eksport Chin i walka z korupcją w Kijowie
Biznes
Afera korupcyjna na Ukrainie, tania energia, Pekin puszcza oko do Madrytu
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Biznes
Sebastian Kondracki: Bielik AI ma już milion pobrań. I w żadnym wypadku nie jest na sprzedaż
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama