Podczas 25 Szczytu Unii Afrykańskiej, w którym uczestniczyło 54 afrykańskich przywódców, spółka wręczyła każdemu z nich glebogryzarkę wyprodukowaną w zakładach Ursusa, jako symbol rozpoczęcia masowej mechanizacji rolnictwa na Czarnym Lądzie.

– Jako najstarsza Polska firma mogąca pochwalić się ponad 120 letnim doświadczeniem w produkcji ciągników oraz maszyn rolniczych jesteśmy gotowi dzielić się wiedzą i doświadczeniem w zakresie opracowywania, dostarczania i wdrażania nowych technologii na kontynencie afrykańskim – powiedział Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.

- Liczymy, że dzięki ofiarowaniu pomocy w postaci dostaw ciągników i maszyn rolniczych oraz otwieraniu hal montażowych, dostarczanych między innymi przez naszą firmę, Afryka w niedługim czasie będzie w stanie zdecydowanie zwiększyć produkcję rolną, i co za tym idzie podnieść stopę życiową wszystkich mieszkańców tego regionu – mówił prezes.

W I kwartale Ursus zarobił 4,47 mln zł wobec 2,08 mln zł rok wcześniej. Wyraźnie wzrosły również skonsolidowane przychody ze sprzedaży, które wyniosły 79,39 mln zł wobec 32,89 mln zł rok wcześniej. Jednocześnie spółka informuje o ambitnych planach na przyszłość. Ursus liczy również na poprawę wyników w kolejnych kwartałach. Spółka umacnia pozycję na rynku afrykańskim oraz pracuje nad pozyskaniem nowych kontraktów w Afryce, Azji oraz Ameryce Południowej.

Na środowej sesji po 13 kurs akcji spadał o prawie 2 proc. Za jeden papier inwestorzy płacili 3,18 zł. Od początku roku kapitalizacja spółki zwiększyła się o 55 proc.