Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 29.09.2015 13:50 Publikacja: 29.09.2015 13:50
Foto: Bloomberg
To już kolejne opóźnienie w oddaniu tej inwestycji. Najpierw wykonawca – hiszpańska firma Abener - zapewniał, że pracę zakończy pod koniec października br. Wówczas tłumaczył się problemem, jaki miał z dostarczeniem na plac budowy turbiny i generatora, które w związku m.in. z niskim poziomem wody w Wiśle nie mogły zostać przetransportowane z Gdańska. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie arbitrażowe.
Jak poinformował PAP we wtorek rzecznik Elektrociepłowni Stalowa Wola Marek Chmiel, teraz wykonawca deklaruje, że inwestycja oddana zostanie w I kwartale 2016 r. „Kolejne przesunięcie terminu spowodowane jest problemami, jakie ma wykonawca z kanałem wody chłodzącej. Teren, którym biegnie kanał zapadł się" - dodał.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Roskosmos chwali się, że testuje już konkurenta Starlinka. I że system niskoorbitalnych satelitów pojawi się na...
Cyberprzestępcy wykradli dane logowania tysięcy Polaków i opublikowali je na znanym forum hakerskim. Dokument sk...
Unia opóźnia 19. pakiet sankcji wobec Rosji, w Niemczech narasta konflikt CDU–SPD o energetykę, a prezydent Karo...
W czwartek kończy się kadencja prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Prawo nie przewiduje możliwości jej pr...
Polska branża technologiczna odpowiada na wyzwania związane z dronami, Waszyngton i Pekin zbliżają się do porozu...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas