Reklama
Rozwiń
Reklama

Grupa Asseco Poland nie przestaje rosnąć

Przejęcia i przetargi z nowej perspektywy unijnej podbiją rzeszowskiej firmie sprzedaż. W 2016 r. motorem jej wzrostu wciąż będzie jednak zagranica.

Foto: Bloomberg

W ostatnich latach Asseco Poland systematycznie zwiększa skalę biznesu. W środę dowiemy się, jakie wyniki grupa wypracowała w 2015 r. Zdaniem ekspertów jej przychody przekroczyły 7 mld zł. Tegoroczne powinny być jeszcze wyższe, m.in. z uwagi na konsolidację wyników przejętego pod koniec 2015 r. Infovide-Matrixa.

Ta ostatnia firma ubiegłego roku nie może zaliczyć do udanych. Zakończyła go ponad 93 mln zł pod kreską. Zarząd Infovide podkreśla, że to skutek kilku problematycznych kontraktów, i deklaruje, że wyniki będą się poprawiać. Zamierza renegocjować nierentowne i niskomarżowe umowy oraz zredukować zatrudnienie.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

-50% na pakiet subskrypcji RP.PL z NYT!

Skorzystaj z wiosennej promocji i ciesz się dwoma dostępami do najbardziej zaufanych źródeł informacji.

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL z The New York Times.

Kliknij i przejdź do szczegółów

Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama