Program Rodzina 500 plus: Małe firmy chcą zarobić na 500+

Po pesymistycznych nastrojach w pierwszym kwartale nie ma już śladu. Drobni przedsiębiorcy liczą, że program 500 zł na dziecko zwiększy obroty ich firm.

Aktualizacja: 03.06.2016 07:30 Publikacja: 02.06.2016 21:00

Foto: 123RF

Mocno poprawiają się nastroje w małych i średnich firmach. W drugim kwartale ich właściciele lepiej oceniają sytuację gospodarczą w kraju, nabierają także ochoty do inwestowania. Wpływają na to korzystne prognozy dotyczące sytuacji ekonomicznej własnych firm.

Według Instytutu Keralla Research badającego co kwartał poziom optymizmu przedsiębiorców z małych i średnich firm pozytywny scenariusz rozwoju sytuacji zakłada o 20 pkt. proc. więcej respondentów niż podczas badania przeprowadzonego w styczniu.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Biznes
Polak wrócił na Ziemię. Czy wykorzystamy kosmiczną szansę?
Biznes
Ultimatum Trumpa dla Putina, mniej ofert pracy, Bruksela szykuje cła odwetowe
Biznes
Nowy szef Konfederacji Lewiatan: Wyobrażam sobie fuzje organizacji biznesowych
Biznes
Trump straszy UE, Ryanair wraca do Modlina, KE planuje nowe podatki
Biznes
Będzie drastyczna unijna podwyżka akcyzy na papierosy? Okoniem staje Szwecja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama