Aktualizacja: 11.01.2017 08:39 Publikacja: 10.01.2017 21:46
Foto: Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Zdaniem Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET po uchwaleniu poselskiego projektu nowelizacji ustawy – Prawo farmaceutyczne, zwanej projektem „Apteka dla aptekarza", straty właścicieli sieci aptek będą szły w miliardy. Przepisy ograniczają możliwość koncentracji aptek na danym terenie i przewidują, że ich właścicielami będą mogli zostać wyłącznie farmaceuci, którzy będą mogli mieć najwyżej cztery apteki.
– Niektóre firmy mówią, że myślą o dochodzeniu swoich roszczeń. Ustawa doprowadzi bowiem do spadku albo całkowitej utraty wartości sieci aptek ponad 400 właścicieli – mówi Marcin Piskorski, prezes PharmaNET. – Stanie się tak choćby dlatego, że będą one niesprzedawalne jako całość. Nikt nie kupi firmy mającej 40 aptek, bo będzie mógł ich mieć najwyżej cztery. A sprzedawanie firmy w kawałkach nigdy nie odpowiada jej całkowitej wartości – dodaje.
Amerykański sąd kwestionuje cła Trumpa, UE walczy o niezależność technologiczną, a Niemcy prezentują ambitny pla...
Usługa polega na dopasowaniu inwestycji klienta – lub zbudowaniu portfela od podstaw – do indywidualnej rekomendacji przygotowanej na podstawie jego z celów, sytuacji finansowej, wiedzy o rynku, doświadczenia, podejścia do ryzyka i tolerancji ewentualnych strat.
Czy zaplanowana na 5 czerwca premiera gry „Cyberpunk 2077: Ultimate Edition" na nową konsolę będzie mieć zauważa...
Przepisów przybywa, klientów naturalnie ubywa, energia jest droga, brakuje rąk do pracy, trwa rywalizacja cenowa...
Z badania „Rzeczpospolitej” wynika, że firmy spodziewają się udanego 2025 roku. Ale wyzwań nie brakuje.
Phishing, ataki DDoS i złośliwe oprogramowanie to stali bywalcy raportów dotyczących zagrożeń w sieci. Od lat są najczęściej wykorzystywanymi przez cyberprzestępców metodami, ale to nie znaczy, że sposób ich działania się nie zmienia.
Technologiczna firma z Wrocławia ma już ponad czterdzieści patentów. W tym roku jej biznes nabrał tempa, ale zys...
Gdzie zdobyć wiedzę, która pomoże w zdobyciu patentu motorowodnego?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas