Maciej Bobrowicz

Komisja dobrych projektów - komentuje Maciej Bobrowicz

Jeśli ktoś chce reformować wymiar sprawiedliwości, musi to robić razem z nami, a nie przeciwko nam. Wiemy bowiem doskonale, co nas boli, czego nam brakuje, co nas denerwuje i co chcielibyśmy zmienić – przekonuje szef radców prawnych.

Bobrowicz o Kongresie Prawników Polskich: to czas na poważne rozmowy

Rozmowa | Maciej Bobrowicz prezes Krajowej Rady Radców Prawnych

Maciej Bobrowicz: Kongres Prawników już jest sukcesem

Pierwszy Kongres Prawników Polskich, który odbędzie się 20 maja w Katowicach, jest już sukcesem, bo konsoliduje trzy środowiska prawnicze – pisze prezes Krajowej Rady Radców Prawnych

Bobrowicz: na rynku prawniczym jest dziś bardzo ciężko

Pogląd, że prawnicy są drodzy, się nie zmienił. Polacy wiedzą swoje.

Maciej Bobrowicz o wyborach u radców: O czym nie możemy zapomnieć

Na rozpoczynającym się właśnie Zjeździe Radców Prawnych dyskutować będziemy o wielu sprawach: o roli wizerunku samorządu i zawodu, o nowej jakości w funkcjonowaniu KRRP, o tym jak wygrać konkurencję na rynku i tym jak pomóc młodym radcom, o doskonaleniu zawodowym i aplikacji. Będziemy dyskutować i spierać się o priorytety i o to co jest ważne.

Ja w to wszystko wierzę

Jakie mamy priorytety jako radcy prawni? Jak efektywnie ma pracować Krajowa Rada Radców Prawnych, by zapewnić członkom samorządu maksimum korzyści z przynależności do samorządu? - odpowiada Maciej Bobrowicz

Mediacja: sukces przeczy negatywnym cechom Polaków

I oto okazuje się, że sędziowie kierują sprawy do mediacji, mediatorzy dają sobie radę, a 50 proc. sukcesów przeczy przekonaniu o negatywnych cechach zakorzenionych w Polakach – cieszy się radca prawny.

Bobrowicz do młodych prawników m.in. o rozmowie z klientem

Umiejętność zdobywania informacji podczas pierwszej rozmowy z klientem jest niezbędna nie tylko dla lekarzy, ale także dla nas.

Maciej Bobrowicz: Mediacja to nie hobby, to realna instytucja

Mediacja jest tańszym sposobem radzenia sobie ze sporami, więc zwiększa dostęp do sprawiedliwości - uważa Maciej Bobrowicz.