Wiktoria Jedroszkowiak

Lasota, Jędroszkowiak: Tania energia z wiatru to polska racja stanu

Ani Marek Suski, ani tymczasowy premier Mateusz Morawiecki nie sprawią, że damy sobie odebrać szansę na rozwiązanie kryzysu klimatycznego – piszą aktywistki z Grupy Wschód.

Wiktoria Jędroszkowiak: Platforma sama nie wygra. Potrzeba paktu wspólnych rządów

To nie są już czasy, w których jeden rycerz na białym koniu – a w tym przypadku, Donald Tusk w białej koszuli z podwiniętymi rękawami – może uratować Polskę. Potrzebujemy gwarancji, że partie opozycyjne, zachowując swoją autonomię, stworzą silny, demokratyczny blok.

Wiktoria Jędroszkowiak: Warszawskie Elektrownie Słoneczne. Wykorzystajmy potencjał blokowisk

Warszawa może stać się pierwszą niezależną energetycznie stolicą Europy, a instalacja paneli fotowoltaicznych na blokach otworzy bramy miasta na transformację energetyczną.

List otwarty do premiera: Antywiatrakowiec to synonim antyszczepionkowca

My, młodzi, nie mamy złudzeń: odblokowanie ustawy wiatrakowej to dopiero pierwszy z wielu kroków do odratowania polskiego bezpieczeństwa energetycznego – piszą aktywiści klimatyczni przed sejmowym głosowaniem.

Aktywistki klimatyczne do Platformy Obywatelskiej: Pora powiedzieć „Myliliśmy się”

Jeśli ktoś, kto kreuje się na lidera opozycji, nie jest w stanie publicznie powiedzieć, że aktualne kryzysy to skutek naszej zależności od paliw kopalnych, to nie mamy do czynienia z realną zapowiedzią zmian, tylko powtórką krótkowzrocznego podejścia prowadzącego nas donikąd.

Od prawdy o gazie nie uciekniesz. List do Jerzego Buzka

Zaczyna się wielki finał walki o unijną taksonomię - listę inwestycji, które Unia Europejska uzna za “zielone i zrównoważone”. Od miesięcy ludzie w całej Europie walczą o odrzucenie taksonomii w jej obecnej formie, przede wszystkim dlatego, że wrzucono do niej gaz - paliwo kopalne niszczące klimat.

Apel młodych Ukraińców: Skończcie z kupowaniem ropy, gazu i węgla od Rosji

“Reżim Władimira Putina jest agresorem w tej nielegalnej wojnie i ponosi pełną odpowiedzialność za popełnione okrucieństwa popełnione. Ta machina wojenna jest finansowana, utrzymywana i napędzana przez handel ropą, gazem i węglem, który napędza zarówno inwazję na Ukrainę, jak i kryzys klimatyczny, który zagraża przyszłości ludzkości” – piszą w apelu do polityków młodzi Ukraińcy: Arina Bilai, Yulia Krivich i Mikołaj Petryga. I chcą zakończenia finansowania importu ropy, gazu i węgla z Rosji.