red. red.

Rodzinny biznes wspiera walkę z depresją

Joanna i Roman Tabaka wierzą w przyszłość odnawialnych źródeł energii. Są też przekonani, że biznes musi wspierać ważne społeczne inicjatywy, w szczególności dotyczące tak ważnej, a zarazem delikatnej kwestii jak zdrowie psychiczne.

Zarządzanie i rozwiązania na czas kryzysu

Z Edytą Petecką, CEO Grupy Petecki, rozmawiamy o zarządzaniu i innowacjach w stolarce budowlanej.

Depresja to nie wstyd, to powód do walki. Ten projekt ma zachęcić Polaków do sięgnięcia po pomoc

Magdalenie Jankowskiej, jednej z Ambasadorek projektu „Polki Wolności Mają Głos Przeciw Depresji”, zależy na zmianie społecznego postrzegania tej choroby. Opowiedziała nam o tym.

Polki Wolności Mają Głos Przeciw Depresji

Na depresję w Polsce choruje około 1,5 miliona Polaków i właśnie dlatego powstał ważny projekt: „Polki Wolności Mają Głos Przeciw Depresji”, którego celem jest zachęcenie Polaków chorujących na depresję do podjęcia walki o swoje zdrowie, o swoje życie!

Na pierwszym miejscu zawsze jest pacjent

Własna firma to nie to samo co etat – trudniej zamknąć drzwi biura i nie myśleć o pracy.

Rozbudzić uśpione marzenia

Martyna Guba zamienia wątpliwości w możliwości i przekonuje, że „potencjał jest większy niż problem”.

Nam chodzi nie tylko o uśmiech

W PB Dental staramy się zdefiniować potrzeby pacjenta i odpowiedzieć na nie w adekwatny sposób. W poszerzonej ofercie chcemy też pomóc ludziom z depresją.

Caritas Polska karmi imigrantów z Wenezueli

Z pogrążonej w kryzysie ekonomicznym Wenezueli emigruje coraz więcej ludzi. Poza granicami swego kraju żyje już ponad 5,6 mln Wenezuelczyków. Według szacunków Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) w tym roku ich liczba może sięgnąć 8,9 mln. Najwięcej uciekinierów wybiera Kolumbię, dla której wyżywienie ogromnej rzeszy migrantów jest poważnym problemem. Pomocy w tym zakresie udziela Caritas Polska.

KCI, Pluralis i „Rzeczpospolita”. Magazyn „Forbes” o kulisach transakcji

„Kiedy w połowie grudnia 2021 r. rozpętała się burza wokół „lex TVN” i wieszczono śmierć wolności słowa w Polsce, w zaciszu gabinetów właśnie przesądzono o losach innego medium. Nie byle jakiego, bo najbardziej opiniotwórczego dziennika w kraju” – czytamy w najnowszym wydaniu magazynu „Forbes”.

Brzoska, Miłek, Pawiński, a także Hajdarowicz. Liderzy polskiego biznesu w 2021 r. według magazynu „Forbes”

„Wszyscy pokazali, że potrafią działać z rozmachem” – czytamy we wstępie do rankingu „Liderzy Biznesu 2021”. Na pierwszym miejscu znalazł się Rafał Brzoska, twórca InPostu. Grzegorz Hajdarowicz, główny inwestor i Przewodniczący Rady Nadzorczej Gremi Media SA zajął 17 pozycję w zestawieniu. Wyboru dokonało jury złożone z 16 bankierów inwestycyjnych i doradców biznesowych.