red. red.

Innowacja dla ciała i ducha

To czas pandemii, wyniszczający psychikę wielu ludzi, był momentem, gdy Magdalena Siekacz, prezeska firmy Strefa Zdrowia, postanowiła działać. Tak narodziła się Klinika Ketaminy.

Nowe metody leczenia raka płuca – rosną szanse medycyny w walce z tym nowotworem

W ostatnich latach w leczeniu raka płuca nastąpił rewolucyjny przełom. Dzięki nowoczesnym metodom, takim jak terapie celowane czy immunoterapia, znacznie wydłużył się czas życia chorych z zaawansowaną postacią tego nowotworu. Poprawiła się też jakość życia pacjentów, gdyż nowe sposoby leczenia nie ograniczają ich codziennej aktywności w takim stopniu jak tradycyjne, np. chemioterapia.

Trzeba wzmocnić opiekę nad pacjentem z padaczką

Maleją wydatki ZUS związane z niezdolnością do pracy spowodowaną padaczką. Ale potrzeba lepiej skoordynowanej opieki nad pacjentami.

Odznaczenie dla organizatora Forum w Karpaczu

Jerzy Bochyński, prezes zarządu Fundacji Instytutu Studiów Wschodnich, organizatora Forum Ekonomicznego w Karpaczu, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Rodzinny biznes wspiera walkę z depresją

Joanna i Roman Tabaka wierzą w przyszłość odnawialnych źródeł energii. Są też przekonani, że biznes musi wspierać ważne społeczne inicjatywy, w szczególności dotyczące tak ważnej, a zarazem delikatnej kwestii jak zdrowie psychiczne.

Zarządzanie i rozwiązania na czas kryzysu

Z Edytą Petecką, CEO Grupy Petecki, rozmawiamy o zarządzaniu i innowacjach w stolarce budowlanej.

Depresja to nie wstyd, to powód do walki. Ten projekt ma zachęcić Polaków do sięgnięcia po pomoc

Magdalenie Jankowskiej, jednej z Ambasadorek projektu „Polki Wolności Mają Głos Przeciw Depresji”, zależy na zmianie społecznego postrzegania tej choroby. Opowiedziała nam o tym.

Polki Wolności Mają Głos Przeciw Depresji

Na depresję w Polsce choruje około 1,5 miliona Polaków i właśnie dlatego powstał ważny projekt: „Polki Wolności Mają Głos Przeciw Depresji”, którego celem jest zachęcenie Polaków chorujących na depresję do podjęcia walki o swoje zdrowie, o swoje życie!

Na pierwszym miejscu zawsze jest pacjent

Własna firma to nie to samo co etat – trudniej zamknąć drzwi biura i nie myśleć o pracy.

Rozbudzić uśpione marzenia

Martyna Guba zamienia wątpliwości w możliwości i przekonuje, że „potencjał jest większy niż problem”.