Patronat Rzeczpospolitej

Polskie innowacje i startupy promowane w Paryżu

Podczas Paris Polish Tech Day przedstawiono polski system innowacji, omówiono możliwości współpracy polskich i polonijnych startupów z sektora fin i greentechu z francuskimi partnerami, a także zaprezentowano młode, innowacyjne firmy.

Dziesiąta edycja samorządowych inspiracji

Już 20-21 października w Kromerowie pod Barczewem odbędzie się X Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur, skierowany do samorządów lokalnych i instytucji otoczenia biznesu z województwa warmińsko-mazurskiego. Temat tegorocznej edycji to „Warmińsko-Mazurskie – swoboda tworzenia”.

Kongres gospodarczo geopolityczny FORUM G2 po raz kolejny na Stadionie Wrocław

Już 7 października 2021 przedstawiciele geopolityki, nauki, biznesu i polityki spotkają się na Stadionie Wrocław, aby porozmawiać o wyzwaniach Polski w zmieniającym się świecie.

"Our Future Forum". Jedna z największych polskich konferencji edukacyjnych

23 września odbędzie się II edycja konferencji Our Future Forum organizowanej przez Our Future Foundation - fundację zrzeszającą studentów czołowych polskich i zagranicznych uniwersytetów.

#hack4law. Maraton programowania dla wymiaru sprawiedliwości

Wyjątkowy, wirtualny hackathon, organizowany przez Currenda Lab, odbędzie się już na początku października. Wydarzenie niesie realną szansę na technologiczną zmianę w obszarze wymiaru sprawiedliwości.

14.Mastercard OFF CAMERA – znamy laureatów

Isabel Lamberti i jej „Last Days of Spring” z Krakowską Nagrodą Filmową (25 000 dolarów), „Amatorzy” Iwony Siekierzyńskiej z nagrodą Dominika Kulczyk Productions (100 000 zł) i „Najmro.

Najpiękniejsze piosenki Strachów na Lachy

Strachy na Lachy powracają w wielkim stylu! 3 września miała miejsce premiera singla "Zachmurzony w Tobie". Piosenka zapowiada nowy album "Piekło" na winylu, płycie CD oraz kasecie magnetofonowej!

Niezależność w kinie i plenerze

Ponad 100 filmów z całego świata, pokazy plenerowe, zajmujące rozmowy z twórcami, a wszystko w duchu powrotu do kin. Trwa 14.Mastercard OFF CAMERA. Co dzieje się w Krakowie i jakie filmowe wrażenia organizatorzy zapewnili podczas weekendu?

InternetBeta powraca do Kielnarowej! Trzynasta edycja wydarzenia już 15-17 września

Pandemiczna rzeczywistość sprawiła, że w ubiegłym roku fani konferencji InternetBeta uczestniczyli w wydarzeniu wyłącznie online. Tym razem, wszyscy głodni wiedzy i stęsknieni za podkarpackim klimatem, będą mogli spotkać się w dniach 15-17 września na żywo!

125 lat kina w Polsce podczas 14.Mastercard OFF CAMERA

Pierwszy pokaz kinematografu na ziemiach polskich odbył się jesienią 1896 roku w krakowskim Teatrze Miejskim. Dzisiaj to Teatr imienia Juliusza Słowackiego.