Marek Kacprzak

Marek Kacprzak: Wyborcy PiS wściekajcie się na PiS

Krytykować czy nie krytykować? Oto jest pytanie na miarę bycia wiernym zwolennikiem Prawa i Sprawiedliwości. Sprawa nie jest łatwa. Dylemat bardzo trudny.

Gdzie ci złodzieje z Platformy

Miłość jest ślepa i pozbawia nas rozumu. Zwłaszcza wtedy, gdy jest to stan zakochania i pierwszej ekscytacji. Bardziej chcemy widzieć w obiekcie naszych pragnień własne wyobrażenie, niż to co jest naprawdę.

Marek Kacprzak: Powolna śmierć olimpijskich idei

Cztery lata przygotowań, cztery lata starań, cztery lata wyrzeczeń. Wszystko po to, by wykorzystać niekiedy jedyną szansę w życiu. Stawka ogromna. Sława, splendor, wręcz nieśmiertelność i gwarantowane miejsce w podręcznikach. Tak było przez wieki. Było. I dawno temu się skończyło.

Polski nie stać na niskie zarobki ministrów

Nic tak nie rozpala emocji Polaków jak podwyżki. Zwłaszcza, jeśli dostaje je ktoś, kogo Polak nie lubi.

Kacprzak: Wycinanki lidera PO

Grzegorz Schetyna wie, co robi pozbywając się kolejnych członków Platformy. Trudno powiedzieć, ilu musi jeszcze wyrzucić, by mieć całkowitą pewność, że nikt nie zakwestionuje jego przywództwa i jego samego w roli lidera.

Jak wycenić godność?

Godnie, czyli ile? Zapytałem o to polityków i żaden nie chciał odpowiedzieć.

Kacprzak: AntyPiS-owiec zmieniony na anty PO-wca

Wahadło wychyla się coraz mocniej. Trudno dziś orzec jakie to może mieć skutki, gdy już osiągnie wysokość graniczną i zacznie opadać, by wychylić się w drugą stronę.

Narodowe piętnaście złotych

Zrzutka to u nas ciągle popularna forma integracji.

Kacprzak: Najgorsze przewinienie Polaków - donosicielstwo

Tam gdzie wstyd bierze górę, tam większa presja by brudne sprawki nie wyszły poza mury własnego domu. A jest spora różnica między załatwieniem sprawy we własnym gronie, a zamiataniem jej pod dywan. Lepiej od razu nazwać kogoś skarżypytą, donosicielem, kapusiem, czy szpiclem, bo dzięki temu odwracamy uwagę od siebie i swoich przewinień. Im dosadniejsze określenie, tym odwrócenie uwagi skuteczniejsze.

Kompromis o nowym znaczeniu

Odstępstwo od zasad, założeń lub poglądów w imię ważnych celów lub dla praktycznych korzyści – tyle o pojęciu „kompromis” można przeczytać w słowniku PWN.