Sławomir Cenckiewicz

Rosja chce chaosu. Tylko prawda historyczna nas przed nią obroni

Do kompleksowego zwalczania rosyjskich operacji informacyjnych nie można angażować jedynie ekspertów od wizerunku czy PR-owców, bo samo prostowanie kłamstw, choć konieczne, to donkiszotowska walka z wiatrakami.

Lwia spółka

Do opisu rzeczywistości politycznej w Polsce po roku 2005 często używa się stereotypowego i powierzchownego twierdzenia o pełnej lub absolutnej władzy obozu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Tymczasem formacja ta w latach 2005–2007 miała ograniczone możliwości sprawnego działania i realizacji swojego programu, głównie z powodu populistycznych i nielojalnych koalicjantów w parlamencie w postaci Ligi Polskich Rodzin i Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.

Wiesław Chrzanowski w sidłach bezpieki

Jak Służba Bezpieczeństwa osaczała Wiesława Chrzanowskiego – rozmawiają Sławomir Cenckiewicz i Roman Graczyk

Cenckiewicz: Walentynowicz, niechciana ikona "Solidarności"

Przez lata prowadzono działania propagandowe, aby umniejszyć znaczenie Anny Walentynowicz. W panteonie kobiecych ikon „Solidarności" miała ją zastąpić Henryka Krzywonos.

Antypapieże XXI wieku

Z jakich źródeł czerpie swoje pomysły grupa Franciszka i kardynała Waltera Kaspera? Który z papieży obdarzył ludzi wygłaszających poglądy tak nieroztropne lub wręcz heretyckie godnością biskupów i kardynałów? Każdy wie. Ich kariery nie byłyby możliwe, gdyby nie Jan Paweł II.

Magdalenka. Teoria spiskowa, która okazała się prawdą

Podczas rozmów i libacji w należącym do MSW „obiekcie specjalnym nr 115” nie doszło do zawarcia pisemnej zmowy pomiędzy komunistami a częścią elity solidarnościowej, bo nie na tym polegają doskonałe polityczne spiski. Konsekwencją tych spotkań była jednak późniejsza niesłychanie silna pozycja polityczna uczestników negocjacji, abolicja dla zbrodniarzy komunistycznych i przyzwolenie na niszczenie archiwów tajnych służb.

Ramię w ramię z katami Katynia

Jedyną poważną linią obrony Jaruzelskiego jest powoływanie się przez niego i jego obrońców na polityczny pragmatyzm i rzekomo wymagające odwagi cywilnej uznanie geopolitycznych realiów, w jakich znalazła się Polska po 1944 r.

Sobór watykański II w cieniu Kremla

Papieża i biskupów wywiódł w pole agent KGB, prawosławny arcybiskup Nikodem

Pakt z Niemcami zamiast z Anglią?

Piotr Zychowicz w książce „Pakt Ribbentrop-Beck...” przekonuje, że w 1939 r. Polska powinna wejść w sojusz z III Rzeszą i wspólnie pokonać Sowietów. Czy słusznie? Opinią Sławomira Cenckiewicza otwieramy dyskusję na ten temat

Cenckiewicz o filmie Wajdy pt. "Wałęsa"

Za publiczne pieniądze, przy wsparciu elit rządzących, powstaje propagandowy film fałszujący nie tylko biografię Wałęsy, ale także dzieje polskiego oporu przeciwko komunizmowi