Nina Suffczyńska

Chińscy mistrzowie fintechu

Wystąpienie szefowej chińskiej platformy finansowej Alipay było jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów Money 20/20 – największej europejskiej konferencji na temat płatności.

Banki z londyńskiego centrum finansowego rozważają przeniesienie części działalności za granicę

Banki z londyńskiego centrum finansowego rozważają przeniesienie części działalności za granicę. Pracują w nich już tysiące przybyszy z Polski.

Polscy naukowcy w pubach Cambridge

Cambridge, które wyrasta na brytyjską stolicę start-upów, na weekend zamieniło się w centrum polskiej nauki

Kawczyński: To NATO obroni Polskę

Londyn potrzebuje Warszawy, żeby przełamać niemiecko-francuską dominację w Europie. Wyrazem brytyjskiej otwartości mają być wspólne obchody rocznicy Bitwy o Anglię i hołd złożony polskim żołnierzom walczącym na wielu frontach drugiej wojny światowej – mówi „Rzeczpospolitej” Daniel Kawczyński.

Londyn cierpi na głód mieszkań

Nowe projekty wdzierają się już na Soho, Hackney i Camden Town – i mogą zniszczyć dzielnice, których charakter i styl napędza kreatywność miasta. Problem w tym, że inwestycje wcale nie rozwiążą problemów mieszkaniowych.

Londyn szykuje się do polskich wyborów

Podczas wyborów prezydenckich polska ambasada w Londynie działała na granicy możliwości. Jeśli w październiku frekwencja w wyborach parlamentarnych jeszcze wzrośnie, potrzebne będzie dodatkowe wsparcie.

Młodzi Polacy zaczynają studia na Wyspach

Początki mogą być trudne – ostrzegają starsi koledzy. I radzą, jak się urządzić, znaleźć pracę i najlepiej wykorzystać możliwości, jakie otwierają brytyjskie uczelnie.

Pub lotników z Dywizjonu 303

Niedaleko wojskowej bazy w brytyjskim Northolt wciąż działa pub, do którego po akcjach przychodzili lotnicy z Dywizjonu 303. I stara się kultywować pamięć o polskich pilotach.

Beata Szydło pojedzie do Londynu walczyć o głosy dla PiS

Beata Szydło w ramach kampanii wyborczej chce przyjechać do Londynu – wynika z informacji, do których dotarła „Rzeczpospolita”. Wcześniej Andrzej Duda udowodnił, że warto zabiegać o głosy Polonii.

Londyn chce rozmawiać z Dudą

Dostosowanie polskich szkół do potrzeb dzieci, które dotychczas uczyły się za granicą, integrowanie środowisk emigracyjnych i budowanie prawdziwego, pozytywnego wizerunku Polski za granicą – o tym z prezydentem Andrzejem Dudą chcą rozmawiać organizacje zrzeszające Polaków w Wielkiej Brytanii.