Elżbieta Pawelec

Ewa Błaszczyk: Jak się kogoś ratuje, trzeba być za niego odpowiedzialnym

Obecność. Czyjaś obecność. To, że ktoś im mówi, że ich kocha i ich potrzebuje. Trzymanie za rękę, bycie przy nich, mówienie do nich - Ewa Błaszczyk, twórczyni kliniki "Budzik", mówi o warunkach niezbędnych do wybudzenia osób w śpiączce

Polscy europosłowie unikali lobbystów Facebooka czy Google'a

Spotkania i kontakty naszych eurodeputowanych z firmami, które zainteresowane mogą być kształtem unijnych przepisów, nie są nagminne.

Naprawienie szkody giełdowej – precedensowy wyrok

Jest pierwszy prawomocny wyrok, który może przetrzeć szlaki poszkodowanym deliktem akcjonariusza notowanej na parkiecie spółki.

Jan Olszewski - dobry i sprawiedliwy prawnik

XVIII-wieczny francuski prawnik Antoine-Gaspard Boucher d'Argis mówił, że nie można być wzorowym adwokatem, jeśli nie jest się przyzwoitym człowiekiem. Z kolei o Janie Olszewskim mawiano, że prawnikiem był świetnym. Dziś w Warszawie odbędzie się pogrzeb zmarłego 7 lutego premiera. Do godziny 19 trwa żałoba narodowa.

Rzecznik generalny TSUE może zdecydować o wyroku ws. SN – rozmowa z dr. Piotrem Bogdanowiczem

Generalnie sędziowie Trybunału Sprawiedliwości podzielają opinie rzeczników. W sytuacji, w której jest taka opinia i o ile, a takie sytuacje też się zdarzały, rzecznicy nie prezentowali bardzo oryginalnego zdania w danej kwestii, sędziowie przychylali się do stanowiska rzecznika - mówi dr Piotr Bogdanowicz z Uniwersytetu Warszawskiego.

Strona internetowa kancelarii: jak zbudować, jaka powinna być? Raport MarketingPrawniczy.com

Jak Cię widzą, tak Cię piszą – to znane powiedzenie ma rację bytu także na rynku prawniczym. Firma Tomczak|Stanisławski na potrzeby portalu MarketingPrawniczy.com sporządziła raport stron internetowych kancelarii, które znalazły się w Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018.

Życie na podsłuchu? - "owoce zatrutego drzewa” na gruncie polskiego prawa

W czasie, kiedy Polska żyje taśmami Kaczyńskiego, Europa ekscytuje się nagraniami premiera Włoch i Angeli Merkel. Jak do podsłuchów odnosi się polskie prawo i czy "owoce zatrutego drzewa" na stałe zakorzeniły się w naszym porządku prawnym?

Kłopotliwe zeznania: Robert Nowaczyk mówi o Srebrnej 16

O działce Srebrna 16, zbieraniu haków na prezydent stolicy i rzekomych zakrapianych alkoholem imprezach mówił Robert Nowaczyk, jedna z głównych postaci afery reprywatyzacyjnej.

Wątek Srebrnej na przesłuchaniu Roberta Nowaczyka przez komisję reprywatyzacyjną

Robert Nowaczyk - jedna z głównych gwiazd afery reprywatyzacyjnej, był dzisiaj przesłuchiwany przez Komisję Weryfikacyjną. W czasie składania zeznań wspomniał o roli oskarżonego o korupcję i nadużycia Jakuba R. w sprawie dot. roszczeń działki Srebrna 16.

Prof. Marek Chmaj: PiS łamie kilka zakazów

- Sytuacja opisywana przez "Gazetę Wyborczą" oznacza, że PiS łamie kilka zakazów: prowadzenia działalności gospodarczej, a w dalszej kolejności zakaz wynajmowania pomieszczeń gospodarczych. Taka sytuacja godziłaby w określoną w Konstytucji zasadę jawności finansowania partii politycznych.