fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Premiera Tuska "lans" europejski

W Sieci Opinii
Jeszcze na dobre nie rozpoczęła się polska prezydencja UE, a już mistrz autopromocji Donald Tusk rozpoczął propagandowe show
Obywatele, a może lepiej Rodacy! Tu mówi Wasz ukochany premier Tusk. Pamiętacie mnie chyba. Postanowiłem dzięki uprzejmości redakcji "Super Expressu" znów troszeczkę się "polansować", przepraszam za to obce słowo, lepiej będzie "wypromować" to, co zrobię dla Państwa przez najbliższe pół roku. Posłuchajcie:
Dokładnie od jutra do końca roku, my, Polacy, będziemy przewodzić Unii Europejskiej jako gospodarze prac Rady UE. Będziemy odpowiadać za sprawy 500 milionów obywateli 27 krajów UE. Oczy całej Europy będą zwrócone w naszą stronę.

Jako jeden z nielicznych krajów Europy dobrze poradziliśmy sobie ze światowym kryzysem gospodarczym. Daliśmy dobry przykład. Teraz europejskie kraje liczą, że jako prezydencja pomożemy całej Europie poradzić sobie z trudnościami gospodarczymi, które szczególnie dotkliwie dotknęły południe Europy.

Będziemy walczyć o bezpieczeństwo ekonomiczne, ale także energetyczne. Starając się, żeby Unia Europejska mówiła w tych sprawach jednym głosem, będziemy działać w swoim dobrze pojętym interesie. Zależy nam, żeby energia była tania i nie pojawiały się przerwy w jej dostawach.
To półrocze będzie wielką szansą na promocję Polski za granicą. Zaplanowaliśmy 400 różnych wydarzeń promujących nasz kraj, które będą odbywać się w największych miastach świata.

Szanowni Państwo, to tak w skrócie. Więcej bym Wam opowiedział, ale wiecie - obowiązki wzywają. Mamy dziś „harknąć w gałę” z komisarzami UE. Trzymajcie za mnie kciuki. Pozdrawiam. Premier Donald Tusk. Nie, lepiej będzie po prostu: Wasz Ulubiony Donek.

 
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA