fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Eugeniusz Kłopotek: Nie wierzę, że Tusk zaproponuje koalicję trójkową

W Sieci Opinii
Nadal nie ma oficjalnego stanowiska w sprawie przedłużenia na następne cztery lata koalicji PO-PSL. O oczekiwaniach ludowców w RMF FM mówił Eugeniusz Kłopotek
Ja myślę, że 4 lata razem przećwiczyliśmy w tym związku, trochę się poznaliśmy. (...) My czekamy na decyzję Rady Politycznej Platformy Obywatelskiej. Ale oficjalnego stanowiska nie ma w tej sprawie. W związku z tym my czekamy. Byłoby chyba trochę głupio, przepraszam, że ten mały, mniejszy powiedziałby „my chcemy”, a ten większy „ale my nie chcemy”.
Kłopotek mówił o resortach, którymi zainteresowane jest PSL:
Ja myślę, że tutaj trzeba trzymać się wypowiedzi pana premiera Pawlaka, że wychodzimy z tego, co było, czyli z tego status quo, trzy resorty PSL-owskie. Najprawdopodobniej, jeżeli już tak troszeczkę od kuchni, to jest pewnego rodzaju problem przy resorcie pracy i polityki socjalnej.
Zapytany, czy Platforma nie chce przekazać resortu pracy z powodu Michała Boniego odpowiedział:
Jest dyskusja. Platforma prawdopodobnie, czyli premier Tusk widziałby być może tutaj zmiany. (...) Nieraz iskrzyło na linii Boni - pani Fedak.
Kłopotek powiedział, że spotkania Tuska z Millerem nie muszą oznaczać planów koalicyjnych:
Ja wiem, jesteśmy podpuszczani troszeczkę, oczywiście również przez państwa. Natomiast niewątpliwie, ponieważ nasza koalicja nie ma specjalnej przewagi nad opozycją, niekiedy może warto i rozmawiać z niektórymi z opozycji, by oni nas wsparli. (...) Raczej nie wierzę, że zaproponuje koalicję trójkową, bo byłby to dla nas trudny orzech do zgryzienia.
W każdym małżeństwie są lepsze i gorsze chwile. Czy koalicyjny związek PO i PSL przetrwa walkę o resorty? A czy jest inne rozwiązanie?
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA