fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Sadzenie pomidorów w zabytkowym pałacyku

materiały prasowe
Już dzisiaj mieszkańcy Pragi w ogrodzie Pałacyku Konopackiego stworzą lokalny ogródek warzywny
XIX-wieczny pałacyk przy ul. Strzeleckiej na Pradze-Północ, należący kiedyś do założyciela tej części dzielnicy, od lat stoi pusty. Na razie, z powodu braku miejskich pieniędzy, nie może liczyć na remont.
– Budynek jest ruiną, ale otaczający go ogród aż prosi się o otwarcie i udostępnienie mieszkańcom – mówi Iwona Bojadżijewa z organizacji Precel Praskiego?Centrum?Rewitalizacji, który od kilku lat działa na rzecz adaptacji opuszczonego zabytku. Teraz animatorzy zamierzają zaadaptować pałacowy ogród pod społeczną uprawę warzyw.
– Miejski ogród to idea, która coraz śmielej zakrada się do polskich miast. W Warszawie mamy już pierwsze udane przykłady tego typu realizacji, np. na Radzymińskiej trwają właśnie prace nad wykańczaniem lokalnych grządek – opowiada zaangażowana w akcję socjolog Natalia Romik.
Sadzenie w ogrodzie Pałacyku Konopackiego rozpocznie się w pierwszej połowie czerwca.?Jego otwarcie połączone z piknikiem zaplanowano na 16 czerwca. Animatorzy podkreślają, że do uprawiania warzyw przyda się każda chętna dłoń.
– Podzielimy się na grupy zaangażowane w doglądanie i podlewanie. Liczymy na pomoc mieszkańców – zachęca do udziału w akcji kurator sztuki Kuba Szreder.
Spotkanie osób zainteresowanych udziałem w akcji odbędzie o godz. 20 w Domu Kultury Praga (Warszawa, ul. Dąbrowszczaków 2).
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA