fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Zagłębiu i Widzewowi postawiono już zarzuty

Wydział Dyscypliny PZPN w oparciu o dokumenty przekazane przez wrocławską prokuraturę prowadzącą śledztwo w sprawie korupcji w polskim futbolu, postawił zarzuty dwóm kolejnym klubom pierwszoligowym.
Aktualny mistrz Polski Zagłębie Lubin oraz Widzew Łódź 10 stycznia dowiedzą się, w jaki sposób zostaną ukarane za dawanie łapówek sędziom podczas walki o awans do ekstraklasy.
Widzewowi zarzuca się kupienie 12 meczów w sezonie 2004/2005, co pozwoliło na zajęcie miejsca dającego prawo gry w barażach o pierwszą ligę (łódzki klub przegrał te baraże z Odrą Wodzisław). Rok wcześniej Zagłębie miało przekupić dziewięciu sędziów (także w kluczowych meczach z GKS Bełchatów i Cracovią) i dzięki temu awansować do ekstraklasy.– Na kolejne posiedzenie Wydziału Dyscypliny, które odbędzie się 3 stycznia, zaprosiliśmy przedstawicieli Widzewa i Zagłębia. Mają złożyć wyjaśnienia. Wyroku można się spodziewać najwcześniej po tygodniu – mówi wiceprzewodniczący WD PZPN Robert Zawłocki.
Obu klubom grozi degradacja, która nastąpiłaby po zakończeniu sezonu. Zagłębie zajmuje po jesiennej części rozgrywek ekstraklasy siódme miejsce, a Widzew – 13. Pod koniec listopada zatrzymany został jeden z udziałowców łódzkiego klubu Wojciech Sz., któremu postawiono osiem zarzutów korupcyjnych.
Wcześniej kary nałożono na sześć klubów – Arka Gdynia, Górnik Łęczna i Zagłębie Sosnowiec zostały zdegradowane z I ligi, KSZO Ostrowiec Św. i Górnik Polkowice – z II, a drugoligowemu Podbeskidziu Bielsko-Biała odjęto punkty.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA