fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Arbitraż Suzuki z Volkswagenem

Piotr Aleksandrowicz
Piotr Rudzki
Japońska firma samochodowa zwróciła się do Międzynarodowej Izby Handlu o arbitraż. Spółka chce rozwiązać trwający konflikt z Volkswagenem
Suzuki uruchomiła postępowanie arbitrażowe w Izbie Handlu w Londynie i przed Międzynarodowym Sądem Arbitrażowym, aby zmusić Volkswagena do sprzedania akcji Suzuki japońskiej firmie albo innej wyznaczonej przez nią — stwierdza komunikat ogłoszony w Tokio.
Producent pojazdów małolitrażowych i jednośladów podał wcześniej o wypowiedzeniu sojuszu z niemieckim gigantem i zażądał odsprzedania swych akcji do listopada 2012 r. Ostrzegł ponadto, że wystąpi o arbitraż, jeśli VW odmówi sprzedania 112,121 mln akcji (19,89 proc.).
Postępowanie arbitrażowe jest konsekwencją wypowiedzenia sojuszu przez Suzuki i braku reakcji VW na prośby o sprzedanie tych udziałów — dodaje komunikat.
Niemcy nie chcą odsprzedać akcji, kategorycznie odrzucają zarzuty o niedotrzymaniu czy złamaniu umowy o współpracy. Teraz odrzucili oskarżenia o pogwałceniu porozumienia o partnerstwie. Rzecznik wyraził duże rozczarowanie z powodu decyzji o arbitrażu i uważa, że nie ma prawnych powodów do takiej akcji.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA