fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Moja Emerytura

Inwestorzy będą więcej oszczędzać na emeryturę?

Jan Morbiato
50 proc. polskich inwestorów planuje, że zacznie odkładać pieniądze na emeryturę
To jeden z wniosków z międzynarodowego Badania Zaufania Inwestorów realizowanego drugi rok z rzędu przez Fidelity Worldwide Investment, jednej z największych na świecie niezależnych firm zarządzających funduszami inwestycyjnymi.
Na zlecenie firmy badanie przeprowadziła francuska firma badawcza TNS Sofres na reprezentatywnej próbie 834 Polaków posiadających obecnie lub w przeszłości  przynajmniej jeden produkt oszczędnościowy.
Wynika z niego, że 50 proc. respondentów planuje w ciągu kilku miesięcy lub w najbliższych 4 latach oszczędzać na emeryturę za pośrednictwem planu finansowego. Przedstawiciele Fidelity w Polsce podkreślają, że taka forma oszczędzania jest ciekawą niszą do zagospodarowania na polskim rynku.
Co ciekawe Polska wypada najlepiej wśród badanych krajów pod względem planów oszczędzania na emeryturę. Porównywani jesteśmy jednak z krajami takimi jak Holandia czy Wielka Brytania, gdzie znacząca część obywateli od dawna  odkłada pieniądze z myślą o przyszłości czy to indywidualnie, czy za pośrednictwem pracodawcy. W Polsce z kolei  51 proc. inwestorów już realizuje plany finansowe na emeryturę.
 
Biorąc pod uwagę troskę o przyszłą emeryturę, czy zaczął Pani/i odkładać pieniądze zgodnie z planem finansowym (albo ze swoim prywatnym planem, albo za pośrednictwem pracodawcy), żeby osiągnąć wyższy poziome życia na emeryturze?
Odpowiedzi w proc.
 
Źródło: Fidelity
 
Badanie zostało przeprowadzone na próbie 12 tys. europejskich inwestorów z 14 państw. Zostało przeprowadzone od 12 lipca do 1 sierpnia 2011 r. przez internet.
Fidelity zarządzająca aktywami o wartości 256 mld dol., właśnie rozpoczęła działalności w naszym kraju. Oferuje 21 funduszy, głównie akcji, inwestujących na całym świecie.
Źródło: mojaemerytura.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA