fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

UOKiK karze ubezpieczyciela HDI–Gerling Życie

1,5 mln zł kary nałożyła na towarzystwo ubezpieczeniowe HDI–Gerling Życie prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Powodem jest pobieranie od klientów opłat wyższych niż ustalone w umowach
Rzeczniczka UOKiKu Małgorzata Cieloch wyjaśnia, że zastrzeżenia dotyczyły umowy ubezpieczenia na życie z możliwością inwestowania. Zapis w umowie dawał do zrozumienia, że roczna opłata nie powinna być wyższa niż 2 i pół procent sumy zadeklarowanych składem przez pierwsze trzy lata obowiązywania umowy. Okazało się jednak, że opłaty były wyższe i oprócz 2 i pół procent ubezpieczyciel dodatkowo pobierał 4 procent wartości naliczanych składek.
Na spółkę nałożono również obowiązek publikacji treści decyzji UOKiKu na stronie internetowej ubezpieczyciela oraz w jednym z ogólnopolskich dzienników. Decyzja Urzędu nie jest ostateczna, a przedsiębiorca skorzystał z możliwości odwołania się do sądu.
Decyzja nie jest ostateczna, towarzystwo HDI–Gerling Życie skorzystało z możliwości odwołania się do sądu.  "HDI- Gerling Życie TU S.A. złożyło w przedmiotowej sprawie odwołanie. Towarzystwo nie zgadza się z interpretacją zapisów Ogólnych Warunków Ubezpieczenia dokonaną przez Urząd" - napisała w przesłanym PAP oświadczeniu Karina Opalska, radca prawny HDI-Gerling Życie.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA