fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Chcą kapitana Wronę na swoim basenie

OSiR Włochy chce dać karnety rodzinie pilota Tadeusza Wrony. – Nie możemy ich na razie przyjąć – mówi żona pilota
Szefem Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włochach jest Jerzy Sawicki. Kilka dni temu złożył on w dzielnicy wniosek w sprawie uhonorowania kpt. Tadeusza Wrony, który bezpiecznie sprowadził na ziemię samolot, lądując bez podwozia. – To była propozycja pracowników.?Tadeusz Wrona?to bohater, który wejdzie do historii lotnictwa. Poza tym LOT ma siedzibę w naszej dzielnicy i chcielibyśmy firmę jeszcze bardziej z nami związać – mówi Sawicki.
Dyrektor dodaje, że gdyby kpt. Wrona przyjął karnety, byłaby to świetna promocja ośrodka przy ul. Gładkiej.
– Działamy od roku i wciąż jesteśmy mało znani. Marzy mi się galeria bohaterów w OSiR – dodaje Sawicki.
Leszek?Chorzewski, rzecznik LOT, mówi, że to pozytywna propozycja, która wpisuje się w całą masę podobnych.
– Kapitana chcą zapraszać do teleturniejów, m.in. do Familiady, o wywiad z nim stara się też m.in. francuska telewizja, ale to całe zainteresowanie medialne bardzo go męczy – dodaje rzecznik.
Kapitana Wrony nie było wczoraj w domu.?Jego żona Marzena powiedziała nam, że  mąż raczej nie przyjmie karnetów do czasu zakończenia postępowania w sprawie wypadku. – Taka darowizna byłaby teraz bardzo niestosowna – podkreśla żona pilota.
Dodaje, że jej mąż nie chciał przyjąć nawet odznaczenia od Bronisława Komorowskiego. – Ale prezydentowi się nie odmawia – mówi pani Wrona.
Zarząd dzielnicy nie rozpatrywał jeszcze propozycji OSiR. – Zrobimy to w tym tygodniu – mówi Michał Wąsowicz, burmistrz Włoch.
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA