fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

TVP: wróci Pospieszalski, zniknie Karnowski?

ROL
Nowy program Pospieszalskiego pojawi się w TVP Info w paśmie, w którym dotąd rozmowy prowadził Michał Karnowski – ustaliła „Rz"
Kierownictwo telewizji publicznej podjęło wczoraj decyzję o starcie programu „Jan Pospieszalski: bliżej".
– Zarząd upoważnił dyrektora TVP Info Jana Szula do podpisania umowy z Janem Pospieszalskim w sprawie jego programu – poinformowała Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik TVP.
Pierwszy odcinek programu zobaczymy 10 listopada. „Jan Pospieszalski: bliżej" będzie się ukazywał co tydzień, w czwartki o godzinie 22.30. Potrwa ok. 40 minut. TVP wyemituje 31 odcinków. Będą pokazywane do czerwca przyszłego roku.
„Jan Pospieszalski: bliżej" to program publicystyczno-reportażowy. – Janek będzie jeździł po Polsce i rozmawiał z ludźmi o różnych problemach, w studiu będą rozmowy z ekspertami. Będzie dużo materiałów reporterskich i żywego kontaktu z ludźmi – zapowiada Andrzej Horubała, producent programu.
Jednak decyzja zarządu przynosi poważny zgrzyt. Czas i dzień emisji programu Pospieszalskiego przypada na porę emisji cotygodniowych rozmów publicystycznych innego konserwatywnego dziennikarza Michała Karnowskiego (wicenaczelnego tygodnika „Uważam Rze").
Jak poinformował „Rz" Jan Szul rozmowy Karnowskiego najprawdopodobniej znikną z anteny. – Jeszcze się nad tym zastanowię, ale taki jest wstępny punkt wyjścia. Skoro zarząd podjął taką decyzję, muszę zrobić miejsce w ramówce w tym dniu i o tej porze – mówi „Rz".
Pospieszalski jest zaniepokojony takim obrotem sprawy. – Ja dziękuję za taki pluralizm. Mam nadzieję, że uda nam się dojść z zarządem do kompromisowego rozwiązania, by w TVP Info było miejsce i dla mnie, i dla Michała Karnowskiego – podkreśla.
Michał Karnowski nie komentuje sprawy.
Publicystyczny program Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać" zniknął z TVP 1 wiosną tego roku. Jako oficjalne uzasadnienie podano słabe wyniki w badaniach oglądalności i marketingowych. Zdaniem Pospieszalskiego była to decyzja polityczna.
– Program istniał od 2004 r. i miał stałą grupę wiernych widzów. Jeżeli był nadawany o coraz późniejszej porze, to trudno się dziwić, że była ona nieco mniejsza, ale nie sądzę, by był to prawdziwy powód zdjęcia go z anteny – mówił wtedy „Rz" prowadzący „Warto rozmawiać".
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA