fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Architektura

Updown Court kupił indyjski biznesmen za 40 mln euro

Buckingham Palace (fot. jimmyharris)
Flickr
Najdroższy dom w Wielkiej Brytanii, który znajduje się pod Londynem – Updown Court - kupił anonimowy biznesmen z Indii. Za rezydencję zapłacił 40 milionów euro
Nie wiadomo jak nazywa się indyjski biznesmen, który kupił dom, ani czym się zajmuje.
Hindus przebił w ofercie kupna kilku bogatych Rosjan. Pierwotna cena rezydencji była dwukrotnie wyższa. Według irlandzkiego dziennika "Independent" biznesmen zapłacił za dom 40 milionów euro.
Rezydencja znajduje się we wsi Windlesham w hrabstwie Surrey, niedaleko Londynu i zajmuje teren większy niż Pałac Buckingham.
Dom ma ok. 4,5 tys. metrów kwadratowych. Znajdują się w nim 103 pokoje (w tym 24 sypialnie), dwa apartamenty, 23 łazienki, kilka sal balowych, 50-osobowa sala kinowa, dwupasmowa kręgielnia, kort do squasha, sala gimnastyczna, pięć basenów i spa.
W piwnicy jest winiarnia na 3 tys. butelek. Większość podłóg jest pozłacana, a do wystroju użyto kilka najrzadszych na świecie materiałów – przede wszystkim włoskiego marmuru.
Garaż mieści osiem limuzyn i prowadzi do niego podgrzewany, marmurowy podjazd. Dom otaczają ogrody i prywatny las. Znajduje się tam jezioro, oświetlony kort tenisowy i strzelnica. Jest też lądowisko dla helikopterów.
Sąsiadami posiadłości są m.in. Elton John i gitarzysta Brian May z zespołu Queen.
Źródło: tvn24.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA